Kadın

Sivilce Hamilelik Belirtisi midir?

Böyle bir inanış bulunmaktadır. Hamile kadınlarda sivilceler çıkmaktadır. Hamilelik bazı yerleşim yerlerinde bu şekilde dahi anlaşılabilmektedir. Bu sivilceler hamileliğin ilk 3 ayında oluşmaktadır. Bazı bünyelerde bu sivilceler hiç görülmezken bazı bünyelerde ise sivilceler lohusalık sı-onuna kadar devam edebilmektedir. Bunun için bir şeyin kullanılması da gerekmemektedir.

Hamilelik Belirtisi Sivilce
Hamilelikte özellikle de tedavi maçlı hiçbir şeyin vücuda girmesi ya da sürülmesi tavsiye edilmemektedir. Bunun için sivilcelere çok müdahale etmek doğru bulunmamaktadır. Her hamile bu sorunla karşılaşmamaktadır. Hormon dengesi daha oynayan kişilerde sivilceleşme kaçınılmaz bir gelişme olarak bilinmektedir. Hamileliğin göstergelerinden biri olarak bilinmekte olan sivilceler genellikle kız çocuk hamileliklerinde görülmektedir. Hatta bunun için halk arasında, bebeğin annenin güzelliğini alması konusu yapılmaktadır. Kız bebekler anneyi çirkinleştirir inancı burada bir dayanak bulabilmektedir.

sivilce ve hamilelik

Dikkat Edilmezse Sivilceler Ciltte Lekelere Yol Açabilir!
Bu önemli bir konudur. Hamilelik döneminde tüm vücutta görülmekte olan sivilcelere çok iyi davranmak gerekmektedir. Bu gibi bir sorun karşısında hamile kadının;

Daha fazla su içmesi
Sivilcelere dokunmaması
Sivilceli bölgeyi steril halde tutması
Sivilceleri sıkmaması
Sivilceleri kaşımaması
gerekmektedir. Bu kurallara uyulduğu ve de gerekli kremlerin sürülmesi halinde bu sıkıntı da ortadan kalmış olacaktır. Hamilelikte oluşan sivilceler düzgün davranıldığında kalıcı olmamaktadırlar. Hamilelik belirtisi sivilceler için evde yapılabilecek bir takım uygulamalar bulunmaktadır.

Cildi karbonatlı su ile yıkamak
Cilde elma sirkesi sürmek ve 10 dakika bunu ciltte bekletmek. Sonrasında da cildi durulamak.
Her bir sivilce üzerine gece yatmadan önce el sabunu sürmek
Gece yatmadan önce sivilceler üzerine un sürmek
Tüm yüze bölgesine limon suyu sürmek ve 10 dakika bekleyip sonra cildi durulamak.
Tüm bu uygulamalar hamilelikte hamile kadına ve de bebeğine zarar vermemektedir. Bir taraftan da bu uygulamalar sayesinde ciltte meydana gelen sorun da ortadan kalkabilmektedir. Cilt özellikle de yüz bölgesi kadınlar ve de erkekler için çok önemlidir. Bunun korunması için gerekli her şeyin yapılması lazım gelmektedir. Çünkü yüzü bölgesinde aşırı bir estetik yapılamamaktadır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu