Kadın

Ağda Nasıl Yapılır? Evde Ağda Yapmanın Yolları

Ağda Nasıl Yapılır? Günümüzde birçok kadının ve bazı erkekler için en önemli noktalar arasında ağda yapmak bulunmaktadır. Cilt güzelliğine önem veren insanlar kişisel bakımlarını sağlamak amacıyla birbirinden farklı yöntemleri kullanmaktadır. Cilt güzelliği için kremlenmek, makyaj, cilt bakımı ya da ağda gibi birçok yöntemin bulunmasıyla birlikte kadınlar ve erkekler bu yöntemlerin en az 1 tanesini kullanmaktadır.

Özellikle ağda konusu günümüzdeki yeri büyük önem taşımaktadır. Vücutta bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en ideal yöntemleri arasında ağda bulunmaktadır. Sadece kadınlar değil bazı erkekler de ağda yöntemini kullanarak cilt güzelliğine önem göstermektedir. Ancak ağdanın vermiş olduğu acı birçok kişi tarafından en büyük problemler arasında yerini almaktadır. Peki, ağda nasıl yapılır? Evde ağda yapımı ve diğer hazır ağdalar hakkında sizlere bilgi vermek isteriz.

Vücutta İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en ideal yöntemleri arasında ne kadar acıtsa da ağda bulunmaktadır. Ağda tüylerin çıkmasını geciktirmesiyle birlikte birçok kişinin tercihleri arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda istenmeyen tüylerden kurtulmanın birkaç yöntemi de bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Epilasyon
  2. Ağda
  3. Tüy dökücü krem
  4. Jilet

En kalıcı yöntemler arasında epilasyon yöntemi yer almaktadır. Ancak tüy dökücü krem ve jilet vücutta istenmeyen tüyleri çok fazla gürleştirmesinden dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Bundan dolayı ağda yapmak en ideal yöntemler arasında popülerliğini arttırmaktadır. Peki, evde ağda nasıl yapılır? Sorusunun cevabını sizlere vermek isteriz.

evde ağda yapma sırları

Ağdanızı hazır alabileceğiniz gibi doğal olarak evde kendiniz de hazırlama imkanınız bulunmaktadır. Üstelik çok pahalı ve zahmetli malzemelere ihtiyacınız olmayacaktır.

  • 1 fincan sirke ya da limon suyu
  • Yarım su bardağı su
  • 3 su bardağı şeker

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizler için şu şekilde verebiliriz;

Orta boy bir tencerenin içerisine suyu ve şekeri karıştırarak orta ateş de ısıtın. Suyun içerisinde ki şekerler eriyene kadar karıştırmanız gerekmektedir. Üzerin sirke ya da limon suyunu ilave ederek karıştırmaya devam etmelisiniz. 20 dakika sonrasında karışımlarınız ağda kıvamına gelecektir. Ancak püf noktaları arasında sürekli karıştırmak bulunmaktadır. Ağdayı tencerenin içerisinden alarak bir kabın içerisine bırakarak oda sıcaklığında soğumasını bekleyin. Ilıklaştığında istediğiniz kıvamda olacaktır.

  1. Ağda yapacağınız bölge mutlaka temiz ve kuru olması gerekmektedir.
  2. Hazırladığınız ağdayı uygulamak istediğiniz bölgeye sürmelisiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu