Hesaplama
rus takvimi cinsiyet hesaplaması nasıl yapılır

Rus Takvimi 2021 Cinsiyeti Hesaplama

Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi dünya genelinde bebek cinsiyeti hesaplama da kullanılan yöntemlerdendir. Bu takvim ile cinsiyet tahmini yapılmakta ve buna göre de gebelik planlaması yapılabilmektedir. Ancak tıp bilimi açısından geçerliliğinin olmadığını da ifade etmek gerekir. Her ne kadar tıbbi olarak geçerliliği olmasa da anne ve baba adayları Rus Takvimi hesaplamasını önemsemektedirler.

Rus Takvimi Nedir?

Ana vatanı Rusya olması nedeniyle Rus takvimi olarak adlandırılan bu takvim bir cinsiyet hesaplama yöntemidir. Aşağıda detayına indiğimiz hesaplama yönteminde sizlerden birtakım veriler istenmektedir. Bu bilgiler ışığında bir çıkarımda bulunan takvim size kız ya da erkek çocuğunuz olacağını tahmin etmektedir. Tahmin oranının %100 olmadığını dolayısıyla kesinlik içermediğini ifade etmek gerekir. Hayal kırıklığı yaşamamak adına sadece eğlence amaçlı kullanılması tavsiye edilir.

Rus Takvimi Nasıl Kullanılır?
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminde sizlerden aşağıdaki 3 bilgi istenir:

 • Annenin gün ay yıl olarak doğum tarihi
 • Babanın gün ay yıl olarak doğum tarihi
 • Annenin gün ay yıl olarak son adet tarihi

Burada anne ve baba adaylarının dikkat etmesi gereken en önemli husus doğum tarihinin gerçek tarihleri yansıtması olacaktır. Kimlikte yazan ancak doğru olmayan tarihler takvimin tahmin işleyişini yanıltabilir.
rus takvimi cinsiyet hesaplaması

Rus Takvimi Hamilelik Hesaplama
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi bebeğin cinsiyetini kan yenilenme periyotlarına göre belirler. Bu takvime göre kadınların 3 yılda bir kanları tamamen yenilenirken erkeklerin 4 yılda bir yenilenir. Hamile kalınan dönemde ise hangisi baskın gelirse cinsiyet de onunla aynı olacaktır. Fakat bu yöntem yaşanan kan kayıplarını veya olağanüstü diğer durumları değerlendirmeye katamamaktadır. Dolayısıyla da tahminler %100 doğru gerçekleşememektedir. Ayrıca herkesin metabolizma hızının farklı olması da hücre yenilenmesi sürelerinin farklı olması anlamına gelecektir.

Her şeye rağmen ebeveynler bu yöntemi kullanarak eğlenceli zaman geçirebilir. Hamilelik öncesinde planlamalar yapabilir ve buna bağlı hayaller kurabilirler. Fakat bu hayallerin gerçeklik payının %50 olduğu hatırdan çıkarılmamalı ve diğer ihtimallere de hazırlıklı olunmalıdır.
Çin Takvimi İle Rus Takvimi Aynı Mı?
Rus ve Çin takvimleri özünde aynı mantıktan doğarken kullandıkları doneler itibariyle ayrılmaktadır. Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi anne ve babanın doğum tarihlerini gün ay yıl olarak isteyip buna ilave olarak son adet tarihini de yine gün ay yıl olarak talep eder. Çin takvimi ise sadece annenin yaşı ile bebeğin rahme düştüğü ayın tarihini ister. Rus ve Çin takvimlerinin ayrıştıkları en önemli nokta kullandıkları bilgilerden kaynaklanır.

Tahmin sonuçlarına göre bir kıyaslama yapacak olursak aralarında bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Her iki cinsiyet tahmini yöntemi bilimsel olarak ispatlanmamıştır. Bazı durumlarda bir takvim kız derken diğeri erkek diyebilir. Bu da takvimlerin %100 doğru olmadığının bir göstergesidir.
rus takvimi cinsiyet hesaplaması yap

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2021
Sizler de bebek bekliyorsanız ya da bebek sahibi olmak istiyorsanız sayfamızda yer alan Rus takvimi cinsiyet hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Sizden istenen doğum tarihlerine gerçek tarihleri girerek takvimin mantığına uygun bir hesaplama yapabilirsiniz. Bu takvim sadece ülkemizde değil dünyada da eğlence amaçlı yaygın bir şekilde kullanılıyor. Sonuçlarına aşırı derecede bel bağlamadan takvim hesaplaması yapabilir ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için paylaşabilirsiniz.

Rus Takvimi Doğru Sonuç Veriyor Mu?
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminin algoritmasının bilimsel olarak ispatlanmış bir geçerliliği yoktur. Temelinde yatan mantık doğru olsa dahi anne ve baba çoğu zaman kendi doğum tarihlerini net olarak bilemedikleri için sonucun doğru çıkması mümkün olmayabilir. Matematiksel olarak doğru bir cinsiyet tahmini yapma olasılığı %50’dir. Bu takvimin de ciddi bir şekilde ayırt edilecek isabetli bir tahmin oranının olmadığını ifade edebiliriz.

Bazı ebeveynler hamilelik sürecinin hemen başında planlamalara başlamakta ve bebeğin odasını bile hazırlamaktadır. Hamileliğin 15. Haftasında cinsiyet öğrenildiği zaman ise hayal kırıklığı yaşanabiliyor. İşte böylesi bir durumla karşılaşmamak adına yapılması gereken ultrason ile cinsiyetin öğrenileceği vakti beklemektir.

Hakkında Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlginizi Çekebilir!

aort damar neden yırtılır

Aort Damar Genişlemesi Nedir?

Bu sağlık sorunu fazlasıyla gündemdedir. Peki Aort Damar Genişlemesi Nedir diye soracak olursak. Aort genişlemesi …

73 Yorum

 1. Rus takvimi hesaplamam tuttu gerçekten de ilginç

  • Kaç aydır hesapliyordum erkek çıkıyordu inanmıyordum ve bugün doktoruma gittim o da erkek tır dedi çok ilginç hala şaşkınım.ben inanmıyordum ve hiç guvenmiyordum oylesine can sıkıntısından bu siteye giriyordum siz güvenin isterseniz😃

  • Ben bazı arkadaşları hesapldım6 -5düz çıkdı

 2. Bebek cinsiyeti hesaplamak için rus takvimini ara ara kullanıyorum bu site en iyisi.

 3. Bir çok cinsiyet hesaplama aracı kullandım favorim kesinlikle rus takvimidir.

 4. Çin ve rus takvimi hesaplamalarının en iyi olduğu site kesinlikle burası teşekkürler.

 5. Rus takvimi hesaplamasını kolayca yaptım teşekkürler

 6. Çin takvimi ile cinsiyet hesaplaması yapmışken rus takvimi ile bebeğimin cinsiyetini hesaplamak istediğimde karşıma çıkan en iyi ve en güzel site gerçekten.

 7. on numara beş yıldız bir site. hesapladık merakla beklemedeyiz.

 8. Hesaplama aracı güzel çalışıyor 🙂

 9. Güzel düşünülmüş.

 10. Rus takvimi hesaplamasında annenin hamile kaldığı ay onemsizmis değişik

 11. Rus takvimi hesaplamalarının en iyi olduğu site kesinlikle burası teşekkürler.

 12. Hesapladım erkek çıktı gerçekten de oğlum olacak teşekkürler

 13. Çok iyi çok hızlı hesaplama aracı gerçekten rus takvimi bebek cinsiyeti hesaplamakta en iyi site

 14. 2020 yılı için rus takvimi hesaplaması yaptım doğru çıktı saolun

 15. Ben yaptım hepsi kız çıkdı neden.

 16. Okuloncesi.ogretmenleri.net

  çin takvimini biliyordum ama bunu yeni duydum teşekkürler

 17. Hesaplama yaptım ama ne kadar doğru bilemedim bana yanlış gibi geldi.

 18. Farklı ama doğru çıktı gerçekten

 19. Rus takvimi hesaplaması yapmanın en kolay olduğu site

 20. Rus takvimi erkek cikti
  Çin takvimindeyse kiz acaba hangisi?

 21. Çin takviminde Temmuz ve Ağustos ayında erkek çıktı Rus takviminde bu yıl hep kız çıkıyor nasıl hesaplamalıyım yada hangisi doğruya daha yakın

 22. Rus takvimi ile temmuz ayı hesabı yaptım tutacak mı merak ediyorum

 23. Rus takvimi hesaplama yapamadım neden acaba yardımcı olur musunuz?

 24. Hesaplamam doğru çıktı teşekkürler

 25. Rus takvimi hesaplamam doğru çıktı

 26. Rus takvimi ile cinsiyet hesabını Çin takvimi ile cinsiyet hesaplamadan daha çok seviyorum. En azından bunda babalar göz ardı edilmemiş. Kromozom olarak cinsiyeti belirlemede babadan gelen Y kromozomunun etkisi var ama Çin takviminde sadece anne üzerinden hesaplama olması yerine Rus takvimini daha mantıklı buluyorum. Hoş sonuçlarda aynı çıktı ikisinde de bizde. Bakalım gerçekte sağlıklı olsun da bebişimiz yine de Allah biliyor burada çıkan sonuç gibi bir oğlan bebek olsa bir tık fazla sevineceğim. Allah’ın bildiğini kullardan saklamaya gerek yok 😊

 27. Eşim çin takvimi ile cinsiyet hesabından bahsetti bense daha önce bu siteyi keşfetmiş biri olarak dedim rus takvimine bakalım daha çok içime sindi o. Bana şaşkın bakıyor sanki dalga geçiyorum 🙂 çok fazla duyulmamış çin takvimi kadar ama rus takvimi bencede daha mantıklı babayı göz ardı etmediği için.

 28. Çin Takvimi ile Rus Takvimi anlaşmışlar sanki aralarında bende aynı sonucu çıkardılar 🙂 İkisinde de gerçekte istediğim sonuç yani kız bebek çıktı ama tabiki Allah bilir gerçekte ne olacağını. Teşekkürler bizi uğraştırmadınız sitedeki biyolojik takvim hesaplama araçları çok iyi çalışıyor.

 29. Son regl tarihim 21 Haziran 2020
  Doğum tarihim 28.08.1994 bana hesaplama yapabilirmisiniz lütfen 🙏

  • Rus takvimi hesaplaması yapmak için babanın doğum tarihi gerekiyor yazımızın altında otomatik hesaplama alanı bulunmaktadır. Son regl tarihi ile ancak çin takvimi hesaplaması yapabilirsiniz.

 30. Rus takvimi hesaplamasını yaptım çok iyi çalışıyor arkadaşım tavsiye etmişti teşekkürler

 31. Rus takvimi hesaplama için en kullanışlı site olarak gördüm çok kolay oldu elinize sağlık

 32. cin takviminde erkek rus takviminde kiz cikiyo hangisi dogru simdi ?

  • İkisinin algoritması da farklıdır yazı tamamında bu konuya değindik kesin doğru diyemeyiz ikisine de.

 33. Benim yaptığım hesaplamaların üçündede sonuç değişmedi açıkçası hesaplama yapmadan öncede kız olucağını hissediyordum bakalım bekleyip görücez

 34. Ben her üçünüde denedim sonuç aynı çıktı hesaplamayı yapmadan öncede kız olucağını hissetmiştim bakalım bekleyip görü ez nekadar doğruymuş

 35. Çin takvimine göre erkek Rus takvimine göre kız. Hangisi doğru ? Hesaplama yapıyor musunuz ?

 36. İki farklı hesapla’mada kız çıktı umarım ikisi de doğru sonuç verir 🙏🏽 Ve sizin hesaplama da yorumlarda çok doğru sonuç vermiş. İnşallah benimde doğrudur.

 37. merhaba tuo bebek yontemiyle hamile kalinarsa bu takvimle cinsiyyet belli olurmu?

 38. incredible indonesia beaches

  ARIFATHAA THANK U… EID MUBARAKK ❤️

 39. Mende cinde qiz.yaponda,rusda oglan cixir bilmem handi dogru,?

 40. model baju tunik

  Good driver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.