Cinsiyet Hesaplama

Rus Takvimi 2024 Cinsiyet Hesaplama

Rus takvimi 2024 cinsiyet hesaplama yöntemi dünya genelinde bebek cinsiyeti hesaplama da kullanılan yöntemlerdendir. 2024 yılı Rus takvimi ile cinsiyet tahmini yapılmakta ve buna göre de gebelik planlaması yapılabilmektedir. Ancak tıp bilimi açısından geçerliliğinin olmadığını da ifade etmek gerekir. Her ne kadar tıbbi olarak geçerliliği olmasa da anne ve baba adayları Rus Takvimi hesaplamasını önemsemektedirler.

Rus Takvimi Nedir?

Ana vatanı Rusya olması nedeniyle Rus takvimi olarak adlandırılan bu takvim bir cinsiyet hesaplama yöntemidir. Aşağıda detayına indiğimiz hesaplama yönteminde sizlerden birtakım veriler istenmektedir. Bu bilgiler ışığında bir çıkarımda bulunan takvim size kız ya da erkek çocuğunuz olacağını tahmin etmektedir. Tahmin oranının %100 olmadığını dolayısıyla kesinlik içermediğini ifade etmek gerekir. Hayal kırıklığı yaşamamak adına sadece eğlence amaçlı kullanılması tavsiye edilir.

Rus Takvimi Nasıl Kullanılır?
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminde sizlerden aşağıdaki 3 bilgi istenir:

 • Annenin gün ay yıl olarak doğum tarihi
 • Babanın gün ay yıl olarak doğum tarihi
 • Annenin gün ay yıl olarak son adet tarihi

Burada anne ve baba adaylarının dikkat etmesi gereken en önemli husus doğum tarihinin gerçek tarihleri yansıtması olacaktır. Kimlikte yazan ancak doğru olmayan tarihler takvimin tahmin işleyişini yanıltabilir.
rus takvimi cinsiyet hesaplaması

Rus Takvimi Hamilelik Hesaplama
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi bebeğin cinsiyetini kan yenilenme periyotlarına göre belirler. Bu takvime göre kadınların 3 yılda bir kanları tamamen yenilenirken erkeklerin 4 yılda bir yenilenir. Hamile kalınan dönemde ise hangisi baskın gelirse cinsiyet de onunla aynı olacaktır. Fakat bu yöntem yaşanan kan kayıplarını veya olağanüstü diğer durumları değerlendirmeye katamamaktadır. Dolayısıyla da tahminler %100 doğru gerçekleşememektedir. Ayrıca herkesin metabolizma hızının farklı olması da hücre yenilenmesi sürelerinin farklı olması anlamına gelecektir.

Her şeye rağmen ebeveynler bu yöntemi kullanarak eğlenceli zaman geçirebilir. Hamilelik öncesinde planlamalar yapabilir ve buna bağlı hayaller kurabilirler. Fakat bu hayallerin gerçeklik payının %50 olduğu hatırdan çıkarılmamalı ve diğer ihtimallere de hazırlıklı olunmalıdır.
Çin Takvimi İle Rus Takvimi Aynı Mı?
Rus ve Çin takvimleri özünde aynı mantıktan doğarken kullandıkları doneler itibariyle ayrılmaktadır. Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi anne ve babanın doğum tarihlerini gün ay yıl olarak isteyip buna ilave olarak son adet tarihini de yine gün ay yıl olarak talep eder. Çin takvimi ise sadece annenin yaşı ile bebeğin rahme düştüğü ayın tarihini ister. Rus ve Çin takvimlerinin ayrıştıkları en önemli nokta kullandıkları bilgilerden kaynaklanır.

Tahmin sonuçlarına göre bir kıyaslama yapacak olursak aralarında bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Her iki cinsiyet tahmini yöntemi bilimsel olarak ispatlanmamıştır. Bazı durumlarda bir takvim kız derken diğeri erkek diyebilir. Bu da takvimlerin %100 doğru olmadığının bir göstergesidir.
rus takvimi cinsiyet hesaplaması yap

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2024
Sizler de bebek bekliyorsanız ya da bebek sahibi olmak istiyorsanız sayfamızda yer alan Rus takvimi cinsiyet hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Sizden istenen doğum tarihlerine gerçek tarihleri girerek takvimin mantığına uygun bir hesaplama yapabilirsiniz. Bu takvim sadece ülkemizde değil dünyada da eğlence amaçlı yaygın bir şekilde kullanılıyor. Sonuçlarına aşırı derecede bel bağlamadan takvim hesaplaması yapabilir ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için paylaşabilirsiniz.

Rus Takvimi Doğru Sonuç Veriyor Mu?
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminin algoritmasının bilimsel olarak ispatlanmış bir geçerliliği yoktur. Temelinde yatan mantık doğru olsa dahi anne ve baba çoğu zaman kendi doğum tarihlerini net olarak bilemedikleri için sonucun doğru çıkması mümkün olmayabilir. Matematiksel olarak doğru bir cinsiyet tahmini yapma olasılığı %50’dir. Bu takvimin de ciddi bir şekilde ayırt edilecek isabetli bir tahmin oranının olmadığını ifade edebiliriz.

Bazı ebeveynler hamilelik sürecinin hemen başında planlamalara başlamakta ve bebeğin odasını bile hazırlamaktadır. Hamileliğin 15. Haftasında cinsiyet öğrenildiği zaman ise hayal kırıklığı yaşanabiliyor. İşte böylesi bir durumla karşılaşmamak adına yapılması gereken ultrason ile cinsiyetin öğrenileceği vakti beklemektir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

97 Yorum

  1. Kaç aydır hesapliyordum erkek çıkıyordu inanmıyordum ve bugün doktoruma gittim o da erkek tır dedi çok ilginç hala şaşkınım.ben inanmıyordum ve hiç guvenmiyordum oylesine can sıkıntısından bu siteye giriyordum siz güvenin isterseniz😃

   1. Kısmet Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin sitemizi unutmayın bol bol yorumlarınızı bekliyoruz rus takvimi ile ilgili de 🙂

    1. Biz hesaplamaların doğru olduğunu söylemedik Şükran Hanım hatta uyarılarımızı yazdık gerçeklik söz konusu olamaz diye.
     İyi günler diliyoruz.

  1. Men herbir yere dedim sorusdursum oğlan dedi Amma Bu rus takvimi kis dedi simdi hangisi bilmiyorum inaniyyimi yoxsa yok yeni hamileyim

   1. ben 2020de hamile kalmıştım o zamanda bana net birşey söylemeyip %35 erkek ihtimalli çıkmıştı ama benim kızım oldu şuan 4.bebeğime hamileyim bence takdir ALLAH ındır nekadar böyle desekte yinede bakmadan geçemiyoruz buraya şimdi tekrar hamileyim 12.haftadayım bu kez kesin erkek cikiyo hesaplamada bakalım bu kez doğru söylüycekmi

 1. Çin takvimi ile cinsiyet hesaplaması yapmışken rus takvimi ile bebeğimin cinsiyetini hesaplamak istediğimde karşıma çıkan en iyi ve en güzel site gerçekten.

   1. Biz hesaplamaların doğru olduğunu söylemedik Şükran Hanım hatta uyarılarımızı yazdık gerçeklik söz konusu olamaz diye.
    İyi günler diliyoruz.

 2. Çok iyi çok hızlı hesaplama aracı gerçekten rus takvimi bebek cinsiyeti hesaplamakta en iyi site

   1. Salam martda qalmaq isdiyirem martın 3 aybası olum 1986 mən 1985 yoldasım mart 9 yoldasım mən 31 iyul deyirem mart oglan dusur mene can xayis edirem

 3. Çin takviminde Temmuz ve Ağustos ayında erkek çıktı Rus takviminde bu yıl hep kız çıkıyor nasıl hesaplamalıyım yada hangisi doğruya daha yakın

 4. Rus takvimi ile cinsiyet hesabını Çin takvimi ile cinsiyet hesaplamadan daha çok seviyorum. En azından bunda babalar göz ardı edilmemiş. Kromozom olarak cinsiyeti belirlemede babadan gelen Y kromozomunun etkisi var ama Çin takviminde sadece anne üzerinden hesaplama olması yerine Rus takvimini daha mantıklı buluyorum. Hoş sonuçlarda aynı çıktı ikisinde de bizde. Bakalım gerçekte sağlıklı olsun da bebişimiz yine de Allah biliyor burada çıkan sonuç gibi bir oğlan bebek olsa bir tık fazla sevineceğim. Allah’ın bildiğini kullardan saklamaya gerek yok 😊

 5. Eşim çin takvimi ile cinsiyet hesabından bahsetti bense daha önce bu siteyi keşfetmiş biri olarak dedim rus takvimine bakalım daha çok içime sindi o. Bana şaşkın bakıyor sanki dalga geçiyorum 🙂 çok fazla duyulmamış çin takvimi kadar ama rus takvimi bencede daha mantıklı babayı göz ardı etmediği için.

 6. Çin Takvimi ile Rus Takvimi anlaşmışlar sanki aralarında bende aynı sonucu çıkardılar 🙂 İkisinde de gerçekte istediğim sonuç yani kız bebek çıktı ama tabiki Allah bilir gerçekte ne olacağını. Teşekkürler bizi uğraştırmadınız sitedeki biyolojik takvim hesaplama araçları çok iyi çalışıyor.

 7. Son regl tarihim 21 Haziran 2020
  Doğum tarihim 28.08.1994 bana hesaplama yapabilirmisiniz lütfen 🙏

  1. Rus takvimi hesaplaması yapmak için babanın doğum tarihi gerekiyor yazımızın altında otomatik hesaplama alanı bulunmaktadır. Son regl tarihi ile ancak çin takvimi hesaplaması yapabilirsiniz.

 8. Rus takvimi hesaplamasını yaptım çok iyi çalışıyor arkadaşım tavsiye etmişti teşekkürler

 9. Rus takvimi hesaplama için en kullanışlı site olarak gördüm çok kolay oldu elinize sağlık

  1. İkisinin algoritması da farklıdır yazı tamamında bu konuya değindik kesin doğru diyemeyiz ikisine de.

 10. Benim yaptığım hesaplamaların üçündede sonuç değişmedi açıkçası hesaplama yapmadan öncede kız olucağını hissediyordum bakalım bekleyip görücez

 11. Ben her üçünüde denedim sonuç aynı çıktı hesaplamayı yapmadan öncede kız olucağını hissetmiştim bakalım bekleyip görü ez nekadar doğruymuş

 12. Çin takvimine göre erkek Rus takvimine göre kız. Hangisi doğru ? Hesaplama yapıyor musunuz ?

 13. İki farklı hesapla’mada kız çıktı umarım ikisi de doğru sonuç verir 🙏🏽 Ve sizin hesaplama da yorumlarda çok doğru sonuç vermiş. İnşallah benimde doğrudur.

 14. Bende Rus takvimi kız çıkıyor çin takvimi erkek çıkıyor ama benim oğlum olucak yani bu 3. Çocuğum çin takvimi hepsini doğru hesapladı.

  1. Salam men oglan istiyirem oglan gosterdi xaiw edirem bunun ne qeder duzgun olub olmadigini yoxlayan varsa yazsinn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu