Salı , 2 Haziran 2020
Hesaplama
rus takvimi cinsiyet hesaplaması nasıl yapılır

Rus Takvimi 2020 Cinsiyeti Hesaplama

Rus takvimi bebek cinsiyeti hesaplama 2020 aracı ile sizlerde kolaylıkla bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabilirsiniz. Rus takvimi hesaplaması anne ve babalar tarafından son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır.

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Bebek cinsiyeti hesaplama takvimleri içerisinde manuel hesaplaması bulunmayan tek araç rus takvimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Rus takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplaması yapabilmek için ise bize anne doğum tarihi gün ay yıl olarak, baba doğum tarihi gün ay yıl olarak ve hamile kalınan tarihin gün ay yıl olarak bilgileri gerekmektedir. Sizlerde bu bilgileri biliyorsanız aşağıdaki alanları doldurarak rus takvimi cinsiyet hesaplaması yapabilirsiniz.Rus Takvimi Doğru Sonuçlar Veriyor mu?

Hesaplama aracını kullanmadan hemen anne ve baba adaylarının akıllarındaki sonuçların doğru olup olmadığı konusuna kısaca değinecek olursak bu tip rus takvimi ve japon takvimi gibi hesaplamalar kesin sonuç vermemektedir.
Rus takvimi hesaplaması da diğer takvimler gibi doğru sonuç verdiğini söyleyemeyiz her ne kadar da büyük kitleler tarafından bu tür hesaplama araçları kullanılmış olsa da hesaplar genel olarak eğlence amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hesaplamalar doğru sonuç vermiş olsa da bunlar ilkel hesaplama araçlarıdır çok güvenmeyiniz.
Bebeğinizin cinsiyetini net olarak 4. Ayda ultrason aracılığı ile tıbben öğrenebilir ve o süreçte bebeğinizin ultrason görüntüsünü görebilirsiniz.

Her birey evlendikten sonra çocuklarının olmasını istemektedir. Evlendikten sonra eşler arasında bir oğlumuz olsun veya bir kızımın olsun sohbetleri sürekli olarak olmaktadır. Bu durum dünya genelinde ise bazı baskıcı toplumlarda ve ülkemiz de dahi belli yörelerde kızı olan ailelerin dışlanmasına kadar gidebilmektedir. Eşler çocuk istemeye başlayıp annenin hamile kalmasının ardından ise anne ve baba adayları arasında bebeklerinin cinsiyetlerinin ne olacağı konusu daha fazla konuşulur olmaya başlamaktadır. Tıbbi olarak bebeğin cinsiyeti genel olarak 16. Haftada yani bebek anne karnında 4 aylık olduğu zaman kesin olarak öğrenebilmektedir. Anne karnında bebeğin 4 aylık olmasını bekleyemeyen anne ve baba adayları ise çeşitli yöntemlerle bebeklerinin cinsiyetini hesaplama yoluna gidiyorlar. Bu yolların günümüzde en çok araştırılan ve güvenilir olduğu söylenen 3 yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler çin takvimi, rus takvimi ve japon takvimidir. Sitemizde bu 3 hesaplama yöntemine de ulaşabilirsiniz.

Bizler bu yazımızda Rus Takvimi hakkında detaylı bilgiler vererek hesaplama aracını sizlerle paylaşacağız.

Rus Takvimi Nedir?

Aile bireylerinin gebeliği öğrenmesinin ardından bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmek için o kadar sabırsız davranırlar ki bunun için önlerine çıkan tüm hesaplama yöntemlerini denemektedirler. Bu yöntemlerden bir tanesi olan rus takvimi de Ruslar tarafından keşfedilen bazı bilgilerle bebek cinsiyeti hesaplaması yapan takvimdir.
Rus takvimi isminden de anlaşılacağı üzere Ruslar tarafından bulunmuştur. Bu hesaplamada çok fazla bilimsellik tıp söz konusu olmasa da Ruslar hesaplamanın kan yenileme sürecine göre yapıldığını iddia etmektedir. Tabi ki bu bilgilerin doğruluğu tartışılır durumdadır.
Rus takvimine göre bebek cinsiyeti öğrenmek için bazı bilgilere ihtiyaç duymaktayız. Bu bilgiler şu şekildedir; annenin doğum tarihi, babanın doğum tarihi ve annenin hamile kaldığı tarih bilgilerini biliyorsanız eğer rus takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplaması yapabilirsiniz. Bu tür hesaplama araçları zaten genel olarak tarih bilgileri ile çalışmaktadır.

rus takvimi cinsiyet hesaplaması


Rus Takvimi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde oldukça popüler olan bebek cinsiyeti hesaplamalarında her bebek cinsiyeti hesaplama aracı farklı bilgileri kullanarak bebek cinsiyeti tahmini yapmaktadır. Bazıları annenin hamile kaldığı ayı sorarken bazıları ise annenin son adet gördüğü tarihi sorarak hesaplama yapmaktadır.
Rus takvimi ile bebek cinsiyeti öğrenmek için ise bize annenin ve babanın doğum tarihi ve annenin hamile kaldığı ayı bilmeniz ve aşağıda sizlerle paylaşacağımız hesaplama alanına bu bilgileri girmeniz yeterlidir. Bu veriler anne hamile kalmadan zaten öğrenilemeyeceği için genel olarak ileri tarihli hesaplama yapmak oldukça zordur. Yakın zaman hesaplamaları yapmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

rus takvimi cinsiyet hesaplaması yap

Rus Takvimi Videolu Hesaplama Nasıl Yapılır?
Bebek cinsiyetini rus takvimi ile hesaplamanız için tüm detaylara yukarıda değinerek hesaplama aracını sizlerle paylaşmıştık. Cinsiyet hesaplamak için hemen üst kısımda bulundan rus takvimi aracını kullanarak bebeğinizin cinsiyetini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımız hesaplama aracını kullanırken sorun yaşadığı için onlara kolaylık olması amacıyla rus takvimi ile bebek cinsiyeti nasıl hesaplanır videosunu hazırladık videoya ve detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum alanında bebeğinizin cinsiyetini bizlerle paylaşabilir ve kafanıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir!

tok tutan yemekler

Tok Tutan Yiyecekler

Zayıflamak isteyenler diyetlerine tok tutan yiyecekler ekleyerek daha az yemek yer ve kolaylıkla amacına ulaşacaktır. …

22 Yorum

 1. Rus takvimi hesaplamam tuttu gerçekten de ilginç

 2. Bebek cinsiyeti hesaplamak için rus takvimini ara ara kullanıyorum bu site en iyisi.

 3. Bir çok cinsiyet hesaplama aracı kullandım favorim kesinlikle rus takvimidir.

 4. Çin ve rus takvimi hesaplamalarının en iyi olduğu site kesinlikle burası teşekkürler.

 5. Rus takvimi hesaplamasını kolayca yaptım teşekkürler

 6. Çin takvimi ile cinsiyet hesaplaması yapmışken rus takvimi ile bebeğimin cinsiyetini hesaplamak istediğimde karşıma çıkan en iyi ve en güzel site gerçekten.

 7. on numara beş yıldız bir site. hesapladık merakla beklemedeyiz.

 8. Hesaplama aracı güzel çalışıyor 🙂

 9. Güzel düşünülmüş.

 10. Rus takvimi hesaplamasında annenin hamile kaldığı ay onemsizmis değişik

 11. Rus takvimi hesaplamalarının en iyi olduğu site kesinlikle burası teşekkürler.

 12. Hesapladım erkek çıktı gerçekten de oğlum olacak teşekkürler

 13. Çok iyi çok hızlı hesaplama aracı gerçekten rus takvimi bebek cinsiyeti hesaplamakta en iyi site

 14. 2020 yılı için rus takvimi hesaplaması yaptım doğru çıktı saolun

 15. Ben yaptım hepsi kız çıkdı neden.

 16. Okuloncesi.ogretmenleri.net

  çin takvimini biliyordum ama bunu yeni duydum teşekkürler

 17. Hesaplama yaptım ama ne kadar doğru bilemedim bana yanlış gibi geldi.

 18. Farklı ama doğru çıktı gerçekten

 19. Rus takvimi hesaplaması yapmanın en kolay olduğu site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.