Salı , 7 Nisan 2020
Hesaplama
rus takvimi cinsiyet hesaplaması nasıl yapılır

Rus Takvimi 2020 Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Her birey evlendikten sonra çocuklarının olmasını istemektedir. Evlendikten sonra eşler arasında bir oğlumuz olsun veya bir kızımın olsun sohbetleri sürekli olarak olmaktadır. Bu durum dünya genelinde ise bazı baskıcı toplumlarda ve ülkemiz de dahi belli yörelerde kızı olan ailelerin dışlanmasına kadar gidebilmektedir. Eşler çocuk istemeye başlayıp annenin hamile kalmasının ardından ise anne ve baba adayları arasında bebeklerinin cinsiyetlerinin ne olacağı konusu daha fazla konuşulur olmaya başlamaktadır. Tıbbi olarak bebeğin cinsiyeti genel olarak 16. Haftada yani bebek anne karnında 4 aylık olduğu zaman kesin olarak öğrenebilmektedir. Anne karnında bebeğin 4 aylık olmasını bekleyemeyen anne ve baba adayları ise çeşitli yöntemlerle bebeklerinin cinsiyetini hesaplama yoluna gidiyorlar. Bu yolların günümüzde en çok araştırılan ve güvenilir olduğu söylenen 3 yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler çin takvimi, rus takvimi ve japon takvimidir. Sitemizde bu 3 hesaplama yöntemine de ulaşabilirsiniz.

Bizler bu yazımızda Rus Takvimi hakkında detaylı bilgiler vererek hesaplama aracını sizlerle paylaşacağız.

Rus Takvimi Nedir?

Aile bireylerinin gebeliği öğrenmesinin ardından bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmek için o kadar sabırsız davranırlar ki bunun için önlerine çıkan tüm hesaplama yöntemlerini denemektedirler. Bu yöntemlerden bir tanesi olan rus takvimi de Ruslar tarafından keşfedilen bazı bilgilerle bebek cinsiyeti hesaplaması yapan takvimdir.
Rus takvimi isminden de anlaşılacağı üzere Ruslar tarafından bulunmuştur. Bu hesaplamada çok fazla bilimsellik tıp söz konusu olmasa da Ruslar hesaplamanın kan yenileme sürecine göre yapıldığını iddia etmektedir. Tabi ki bu bilgilerin doğruluğu tartışılır durumdadır.
Rus takvimine göre bebek cinsiyeti öğrenmek için bazı bilgilere ihtiyaç duymaktayız. Bu bilgiler şu şekildedir; annenin doğum tarihi, babanın doğum tarihi ve annenin hamile kaldığı tarih bilgilerini biliyorsanız eğer rus takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplaması yapabilirsiniz. Bu tür hesaplama araçları zaten genel olarak tarih bilgileri ile çalışmaktadır.

rus takvimi cinsiyet hesaplaması

Rus Takvimi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde oldukça popüler olan bebek cinsiyeti hesaplamalarında her bebek cinsiyeti hesaplama aracı farklı bilgileri kullanarak bebek cinsiyeti tahmini yapmaktadır. Bazıları annenin hamile kaldığı ayı sorarken bazıları ise annenin son adet gördüğü tarihi sorarak hesaplama yapmaktadır.
Rus takvimi ile bebek cinsiyeti öğrenmek için ise bize annenin ve babanın doğum tarihi ve annenin hamile kaldığı ayı bilmeniz ve aşağıda sizlerle paylaşacağımız hesaplama alanına bu bilgileri girmeniz yeterlidir. Bu veriler anne hamile kalmadan zaten öğrenilemeyeceği için genel olarak ileri tarihli hesaplama yapmak oldukça zordur.

Yazının alt kısmında hesaplama yapmak için rus takvimi otomatik hesaplama alanı bulunmaktadır. Rus Takvimi ile otomatik bebek cinsiyeti hesaplaması yapmak için lütfen at kısımdan hesaplama alanındaki uyarılara uyarak bebek cinsiyeti hesaplaması yapınız.

Rus Takvimi Doğru Sonuçlar Veriyor mu?

Hesaplama aracını kullanmadan hemen anne ve baba adaylarının akıllarındaki sonuçların doğru olup olmadığı konusuna kısaca değinecek olursak bu tip rus takvimi ve japon takvimi gibi hesaplamalar kesin sonuç vermemektedir.
Rus takvimi hesaplaması da diğer takvimler gibi doğru sonuç verdiğini söyleyemeyiz her ne kadar da büyük kitleler tarafından bu tür hesaplama araçları kullanılmış olsa da hesaplar genel olarak eğlence amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hesaplamalar doğru sonuç vermiş olsa da bunlar ilkel hesaplama araçlarıdır çok güvenmeyiniz.
Bebeğinizin cinsiyetini net olarak 4. Ayda ultrason aracılığı ile tıbben öğrenebilir ve o süreçte bebeğinizin ultrason görüntüsünü görebilirsiniz.

rus takvimi cinsiyet hesaplaması yap

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Yazımız genelinde rus takvimi ile ilgili olarak sizlere detaylı bilgiler aktarmaya çalıştık. Şimdi ise aşağıda paylaştığımız rus takvimi hesaplama aracını kullanarak bebeğinizin cinsiyet hesaplamasını yapabilirsiniz.
Hesaplama aracındaki tüm bilgileri tam ve eksiksiz doldurarak Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplaması yapabilirsiniz.

Rus Takvimi Videolu Hesaplama Nasıl Yapılır?
Bebek cinsiyetini rus takvimi ile hesaplamanız için tüm detaylara yukarıda değinerek hesaplama aracını sizlerle paylaşmıştık. Cinsiyet hesaplamak için hemen üst kısımda bulundan rus takvimi aracını kullanarak bebeğinizin cinsiyetini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımız hesaplama aracını kullanırken sorun yaşadığı için onlara kolaylık olması amacıyla rus takvimi ile bebek cinsiyeti nasıl hesaplanır videosunu hazırladık videoya ve detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Not: RUS TAKVİMİ hesaplaması eğlence amaçlı olarak paylaşılmıştır. tamamen eğlence amaçlıdır. Hesaplama araçlarının verdiği sonuçları doğruluğu her zaman tartışılır.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum alanında bebeğinizin cinsiyetini bizlerle paylaşabilir ve kafanıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

hamilelikte fazla kilo alımı

Hamilelikte Fazla Kilo Nasıl Önlenir?

Bazı kadınlar yeterli kilo almakta zorlanır, özellikle de normal beslenmeyi zorlaştıran mide bulantıları varsa ve …

12 Yorum

 1. Rus takvimi hesaplamam tuttu gerçekten de ilginç

 2. Bebek cinsiyeti hesaplamak için rus takvimini ara ara kullanıyorum bu site en iyisi.

 3. Bir çok cinsiyet hesaplama aracı kullandım favorim kesinlikle rus takvimidir.

 4. Çin ve rus takvimi hesaplamalarının en iyi olduğu site kesinlikle burası teşekkürler.

 5. Rus takvimi hesaplamasını kolayca yaptım teşekkürler

 6. Çin takvimi ile cinsiyet hesaplaması yapmışken rus takvimi ile bebeğimin cinsiyetini hesaplamak istediğimde karşıma çıkan en iyi ve en güzel site gerçekten.

 7. on numara beş yıldız bir site. hesapladık merakla beklemedeyiz.

 8. Hesaplama aracı güzel çalışıyor 🙂

 9. Güzel düşünülmüş.

 10. Rus takvimi hesaplamasında annenin hamile kaldığı ay onemsizmis değişik

 11. Rus takvimi hesaplamalarının en iyi olduğu site kesinlikle burası teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.