Diyet

Bebek Maması Diyeti

İstenmeyen kilolara sahip olan kişiler yaz aylarına fit bir vücutla girmek için çeşitli diyetler uygulamaktadır. son zamanlarda trend haline gelen bebek maması diyeti de bu diyetler arasında yer almaktadır. Bebek maması diyeti adından da anlaşılacağı gibi Sabah öğle ve ara öğünlerde bebek mamasının kullanılması akşam öğünlerinde ise normal bir menünün tercih edilmesi ile oluşturulan diyet programıdır. Genellikle bebek mamasının kalorisi az olduğundan dolayı yerine bebek maması tercih edilerek günlük alınan kalorinin düşürülmesi hedef alınmaktadır. Kalorisi çok düşük olduğundan dolayı sağlık açısından bir problem yaşanmaması için bebek maması diyetinin 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

1 Maması Diyeti Sağlığa zararlı mı?

Diyet programları arasında yer alan bebek maması diyetinin son zamanlarda trend haline gelmesi ile bebek maması diyeti sağlığa zararlı mı sorusu çok fazla araştırılmaktadır. Genellikle bebek mamalarının içerisinde günlük olarak alınması gereken protein miktarı bulunmaktadır. Sebze ve meyve pürelerinden oluşan mamalarda ise gerekli vitaminler de yer almaktadır. Ancak bebek ve yetişkin metabolizması farklı çalışmaktadır. Bundan dolayı bireyleri 3 gün içerisinde zorlamasa da 3 günden fazla yapıldığı takdirde Bir hayli zorlayacaktır. Çünkü yetişkin metabolizması bebek metabolizmasına göre daha hızlı çalıştığından dolayı günlük olarak alınan protein değerleri değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı bebek maması diyetinin 3 günden fazla yapılmaması tavsiye edilmektedir.

Bebek Maması Diyet ile Kilo verilir mi?

Diyet listeleri arasında son zamanlarda popüler olan bebek maması diyeti ile kilo verilir mi sorusu çok fazla araştırılmaktadır. Kısa zamanda kilo vermek için etkili bir diyettir. Ancak uzun vadeli kilo vermek için yeteri kadar etkili bir diyet programı değildir. Şok diyet kategorileri içerisinde yer alabilen bir diyet olabilmektedir. Şok diyet olduğundan dolayı da genellikle verilen kilolar yağdan değil sudan gitmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki bir anda kilo verdiren şok diyetler yemek programını tekrar görüldüğü takdirde daha fazla kilo aldırabilmektedir. Bundan dolayı uzun vadeli diyet ve spor ile desteklenen bir programın hazırlanması ve uyulması şok diyetlere göre daha sağlıklı olacaktır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu