Çarşamba , 3 Haziran 2020
Hesaplama
japon takvimi cinsiyet hesaplaması nasıl yapılır

Japon Takvimi 2020 Cinsiyeti Hesaplama

Japon takvimi cinsiyet hesaplama aracı son zamanlarda oldukça moda duruma gelmiştir. Her ne kadar doğruluğu olmadığı düşünülse de japon takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplaması yapan insan sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Japon Takvimi Otomatik Hesaplama

Japon takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplaması yapmak için bazı bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler annenin doğduğu ay, babanın doğduğu ay ve annenin hamile kaldığı ayı bilmek lazımdır. Alt kısımda bulunan hesaplama aracına gerekli bilgileri girerek sizde japon takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabilirsiniz. Bilgileri rakam olarak girerseniz size bebeğinizin cinsiyetini yüzde olarak hesaplayacaktır.
Yazımızın alt kısmında ise hesaplamanın manuel olarak nasıl yapılacağına detaylı olarak değindik otomatik hesaplama kullanmak istemeyenler manuel hesaplama alanını inceleyebilirler.
Lütfen ilgili alanları ay ismi yerine ay rakamı olarak doğru giriniz.Japon Takvimi Doğru mu?
Diğer bebek cinsiyeti hesaplama takvimleri gibi japon takvimi de doğruluğu kanıtlanamayan hesaplardan bir tanesidir. Bu hesaplama araçlarının herhangi bir bilimselliği olmayıp geçmişten gelen ilkel hesaplama araçlarıdır. Siz siz olun bu tür araçlara bağlı kalmayın bilim her zaman ön planda olmalıdır.

Japon Takvimi Nedir?

Bebek cinsiyeti hesaplama araçlarına baktığımız zaman isimlerini hep ülkelerinden aldıkları görülmektedir. Diğer takvimleri gibi Japon takvimi de ismini hesaplamanın çıkmış olduğu Japonya’ dan almaktadır.
Japon takviminin mantığına bakacak anne ve babanın doğduğu ayı baz alarak annenin son adet ayını da hesaba katıp ortaya bir bebek cinsiyeti hesaplama mantığı oluşturmaktadır. Hesaplamanın detaylı anlatımına aşağıda sizler için ayrıca değineceğiz.

japon takvimi cinsiyet hesaplama

Japon Takvimi Hesaplaması Nasıl Hesaplanır?

Çin takviminde olduğu gibi japon takviminde de iki hesaplama yöntemi bulunmaktadır. İsteyen tablolara bakarak isteyen ise otomatik olarak yazımızın üst kısmında hesaplama aracıyla bebek cinsiyeti hesaplaması yapabilir.

Japon takvimine göre anne ve babanın doğum yılının hiçbir önemi yoktur sadece anne babanın doğduğu ay yeterli bizim için.
İlk olarak tablo yardımıyla japon takvimi nasıl hesaplanır o konuya değinelim elimizde japon takvimi için 2 adet tablo bulunmaktadır bu tablolara bakarak bebeğin cinsiyetini şu şekilde hesaplayacağız:
• İlk olarak arkadaşlar 1 numaralı tablomuza bakıyoruz ve üstte baba yanda annenin doğduğu ayları görüyoruz,
• İkinci aşama olarak ise anne ve babanın doğduğu aylara bakarak doğdukları ayların kesişimini buluyoruz,
• Üçüncü olarak ise kesişimdeki rakamı not alıyoruz bu bizim tablo-2 deki bebek cinsiyetini hesaplamamıza yardımcı olacaktır.


Not: Japon takvimi size yüzdelik hesaplama yapmaktadır kız veya erkek olarak sonuç verememektedir bazen oranlar eşit olarak karşımıza çıkmaktadır.

Örnek: Annemiz Eylül ayında doğmuş olsun, babamız ise Mayıs ayında doğmuş olduğunu varsayarsak ikisinin kesişimin deki rakama bakıyoruz ve 5 olduğunu görüp bunu not ediyoruz.

(Tablo-1 de örnek ayların kesişimi kırmızı işaretlenmiştir.)

Japon Takvimi Hesaplama Tablo-1

japon takvimi cinsiyet tablosu

Tablo-1 de elde ettiğimiz 5 rakamını aşağıdaki tablo 2 de şu şekilde kullanacağız arkadaşlar. Tabloyu incelediğimiz zaman en üstte 12 ye kadar rakamlar yer almaktadır.
• İlk olarak tablonun üstünde yer alan rakamlarda 5 i buluyoruz,
• İkinci olarak 5 rakamından aşağı doğru ayları göreceğiz bu aylarda annenin hamile kaldığı ayı buluyoruz,
• Üçüncü olarak annenin hamile kaldığı ayın yanında sağında veya solunda kız erkek alanında X işaretleri bulunmaktadır bunlara bakacağız,
• Son olarak ise tabloda hangi tarafın yani “KIZ-ERKEK” hangisinin “*” işareti fazlaysa bebeğinizin cinsiyeti o olacak demektir.

Hesaplamayı 100 puan üzerinden yüzde olarak hesaplayabilirsiniz örneğin 5 tane erkek alanında 2 tane kız alanında “ * ” var ise 7 yıldızın yüzdesini alarak erkek olma olasılığının yüzde 71 olduğunu göreceksiniz. Hesaplamanın kolayca yapmanız için japon takvimi otomatik cinsiyet hesaplama alanını incelemenizi tavsiye ediyoruz.


Örnek: Önceki örneğimize devam edecek olursak aşağıdaki tabloda 5 rakamını bulduk ve hamile kalınan ay da mayıs olarak düşündüğümüz zaman bebeğin cinsiyetinin yıldız sayısının aynı olduğunu 1-1 olduğunu görüyoruz burada demek oluyor ki bebeğinizin cinsiyeti %50-50 olarak ortaya çıkmaktadır.

(Tablo-2 de örnek ayların kesişimi kırmızı işaretlenmiştir.)

Japon Takvimi Hesaplama Tablo-2

japon takvimi cinsiyet tablosu 2
(Tabloyu büyütmek için üzerine tıklayınız.)

Japon Takvimi Videolu Hesaplama Nasıl Yapılır?
Bebek cinsiyeti hesaplama araçlarından olan japon takvimi ile cinsiyet hesaplamasının nasıl yapılacağına dair tüm detaylara yukarıda sizler için değindik. Hesaplama konusunda sorun yaşayan arkadaşlar için otomatik olarak japon takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplamasınıda sizler için yine yazımızda paylaşmıştık. Bu bölümde ise hemen altta japon takvimi ile bebek cinsiyeti nasıl hesaplanır videolu şekilde sizlerle paylaşıyoruz ve kafanızda herhangi bir sorun kalmasını engellemeye çalışıyoruz.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum alanında bebeğinizin cinsiyetini bizlerle paylaşabilir ve kafanıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir!

tok tutan yemekler

Tok Tutan Yiyecekler

Zayıflamak isteyenler diyetlerine tok tutan yiyecekler ekleyerek daha az yemek yer ve kolaylıkla amacına ulaşacaktır. …

26 Yorum

 1. %90 kız dedi. Zaten kız istiyorduk 😀

 2. Japon takvimi hesaplamayı da ilk defa duydum ama geçmişe dönük hesaplama yapınca doğru çıktığını gördüm ilginç

 3. Site harika olmuş ellerinize sağlık

 4. Japon takvimi yeni çıkan bir cinsiyet hesaplama aracı galiba çok değişik veriler var.

 5. En güvendiğim hesaplamalardan biridir japon takvimi sonuca göre erkek bakalım 🙂

 6. Bu araçların tam mantığı nedir acaba ilginç bilgiler

 7. Çok iyi benim hesaplamam doğru cıktı teşekkürler

 8. Ana ocaq ayi baba avqust ayi son aybasi yanvarin (ocak)əvvəli hamilə qalmisam ocak ayin mən necə hesab edə bilərəm

 9. Japon takvimi değişik gerçekten ama bence yanlış hesaplama yapıyor.

 10. Japon takvimi hesaplaması araştırmasında favorim olan site cintakvimi.net gerçekten aradığım tüm hesaplamalara buradan ulaşabiliyorum kolaylıkla.

 11. Çin takvimi mi yoksa japon takvimini mi önerirsiniz?

 12. %64 Kız dedi teşekkürler 🙂

 13. Japon takvimi hesaplamasi yaptim eşit çıktı benim hesaplamam bakalım bebeğinin cinsiyeti ne olacak

 14. Japon takvimi de neyin nesi ilk defa duydum

 15. Vay be hesaplamaya göre oğlum olacak ve gerçekte de oğlum olacak doğru hesaplama yapıyor

 16. Okuloncesi.ogretmenleri.net

  çok detaylı anlatılmış teşekkürler

 17. Usagin cinsiyeti nedir goreesen

 18. Japon takvimine göre hamile kaldım ve doğru çıktı oğlum olacak teşekkürler

 19. Japon takvimi hesaplaması yaptım yanlış çıktı sanki.

 20. Japon takvimi için harika araç

 21. Japon takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplaması yaptım doğru çıktı

 22. Çok kolaylık sağladı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.