Kadın

Makyajda Kontürle Yüz Hattı Değiştirme

Makyajda kontürle yüz hattı değiştirme makyaj malzemeleri kullanan kişilerin oldukça tercih ettiği yöntemlerdir. Üstelik bu yöntemi kullanan kişiler yüksek oranda kaliteli gölgelendirme efektleri üzerine uygulayabiliyorlar. Yüzüne kontür uygulayan bir kişi bunu genel anlamda gölgelendirme efekti adı altında yapar. Gölgelendirme verilen yerde o hat belirginleştirilir. Bu şekilde kişinin gölgelendirme yapılan yeri örnek olarak çene hattı veya elmacık kemikleri daha görünür hale gelir.

Ruj veya oje gibi vücudu güzel gösteren detaylar ve yüze kontür işlemi uygulanır. Kontür burun gibi detayları daha ince hale getirebilir yanakların tombul oluşunu daha ince hale sokabilir. Bu sayede daha ince bir yüz hattı ortaya çıkar. Bu işlemlerse gölgelendirme tekniği adı altında yapılır. Makyaj yapan bireyler bu gölgelendirmenin hangi yönden verileceği konusunda bilgiye hâkimdir.

Kontürle Gölgelendirme Yapmak

Kontürle gölgelendirme yapmak özellikle günlük hayatta büyük önem arz ediyor. Burunun daha kalkık veya üst tarafını ince görünmesinin yanında daha estetik bir hale getirebilir. Aslında bu biraz da yeteneğe dayalı bir işlemdir. Resim konusunda az da olsa bilgi sahibi olan bir insan gölgelendirme tekniğinin nasıl yapıldığını anlayacaktır. Ne taraftan gölgene vurulması gerektiği ve nasıl inceltileceği tecrübelerle gelişecektir.

Üstelik sadece inceltme işlemi yapılmaz düzgün bir görüntü elde etme işlemi de yapılır. Çenenin daha belirgin hale gelmesi gölgelendirme tekniği ile mümkündür. Bu şekilde elmacık kemikleri de daha belirgin hale gelecektir. Üstelik elmacık kemikleri yüzdeki belirgin hat için ve çenenin daha güzel görünmesi için önemlidir.

Kontür İşlevselliği

Kontür İşlevselliği bakımından diğer makyaj türlerine göre daha fazla önem arz ediyor. Hemen hemen makyajın ardından bir gölgelendirme işlemi ile yüzde kontür uygulanıyor. Bu şekilde makyajını yanında bir de yüzün ince olması görüntü itibariyle oldukça şık duruyor.

Kimi kişiler yüz hatlarında göz çevresi, burun, göz altı torbaları ve bunların yanında yüz ovalliği sağlayabiliyor. Üstelik bu işlemlerde kremler, tozlar veya fondöten gibi malzemeler ile gölgelendirme yapılıyor. Yani kontür işlemi birçok yöntem ile gerçekleştirilebiliyor.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu