Kadın

Hamile Gecelikleri

Hamilelik Gecelikleri; Hamileyken rahat etmeniz önemlidir. Bu rahatlığa en çok ta gece uyurken ihtiyaç duyarsınız. Hamilelik Gecelik modelleri bu ihtiyaca fazlasıyla cevap veriyor. Her bütçeye uyacak fiyat aralığı ile kendinize uygun bir gecelik bulabilirsiniz.

Hamilelik Gecelik Özellikleri Ne Olmalıdır?
Arayacağınız ilk özellik rahatlık olmalıdır. Anne olmanın mutluluğunu yaşarken rahat olmanız hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Bunun için seçeceğiniz gecelik dar olmamalı. Ancak çok bol kesim bir gecelik seçerseniz bu sefer de yatakta toplanık sizi rahatsız edecektir. Hamilelik Gecelik alırken hangi kumaştan yapıldığına dikkat etmelisiniz. Genel olarak hamile çamaşırı ile aynı özellikte olmalılar. Rahat bir geceliğin yanında sağlıklı bir gecelikte olmalıdır. Bu yüzden akrilik, naylon ya da tüm sentetik kumaşlardan uzak durun.

Hamilelik boyunca vücut ısısı bir derece artar. Hormonların da etkisiyle daha sıcak hissedebilirsiniz. Sentetik kumaşlar ise ısıyı tutarak size daha sıcak hissettirebilir. Özellikle yaz aylarında bunalmak istemezsiniz. Sentetik kumaşların diğer özelliği ise terlemeye neden olmaları. Cildin nefes alması çok önemlidir ancak sentetik kumaşlarda bu pek mümkün olmaz. Cilt terler ve buna bağlı olarak birçok sorun olabilir.

hamilelere özel gecelikler

Bunun yerine pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz. Pamuklu kumaşlar sayesinde cildiniz nefes alır. Terlemeyi önleyen pamuklu kumaşlar sayesinde terlemeden doğacak problemlerle uğraşmazsınız. Ayrıca pamuklu yerine ipek ya da saten kumaşları da tercih edebilirsiniz. Ancak ipek geceliklerin fiyatı biraz farklı olabilir. Saten ise kış aylarında daha çok tercih ediliyor. Ya da karma bir kumaşı tercih ediyorsanız içerisindeki pamuk karışımının oranı çok olmalıdır. Hamilelik gecelikleri için diğer önemli nokta ise temizliktir. Makinede rahatça yıkayabileceğiniz gecelikleri tercih etmelisiniz.

Özelikle cildinize doğrudan temas edeceği için iyice temizlenmelidir. Hamilelik döneminde vücudunuz daha hassas olacaktır. Bu yüzden geceliğinizin temiz olması kaşıntı ya da alerji gibi istenmeyen durumlar açısından önemlidir. Almadan önce etiketine bakıp nasıl yıkanacağını öğrenebilirsiniz. Artık bazı markalar hamile gecelikleri için farklılaşma adına farklı desenler ya da renkler gibi özellikte gecelik üretiyor. Onlardan alacaksanız renk vermediğine emin olun. Ayrıca kullandıkları malzemenin kalitesine dikkat edin. Terlemeyle bile renk verecek bir gecelik istemezsiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu