Kadın

Kadınlarda Göz Altı Şişliği Nasıl Geçer?

Göz altı şişkinlikleri veya göz altı torbaları özellikle sabahları bayanların korkulu rüyaları arasında yer almaktadır. Hoş bir görüntüsü olmayan bu şişkinler olduğundan daha yorgun ve bitkin aynı zamanda daha yaşlı görünmenize neden olmaktadır. Bu nedenle kısa zamanda ortadan kaldırılmaları oldukça önemlidir.

Göz altı şişliklerinin ortadan kaldırılması hususunda birçok yöntem denenebilir. Mesela bunlar arasında en yaygın olanı çay tedavisidir. Poşet çayları sıcak su içerisine bırakın ve 3-4 dakika demlenmesini bekleyin. Demlenen poşet çayları sıcak sudan çıkarın ve soğumasını bekleyin. Ardından poşet çayları göz altı şişliklerinizin üzerine bırakarak 10 dakika kadar bekleyin. Bu işlemi günde 2 defa gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca demli çay göz ile alakalı mikrop kapma ve çapaklanma gibi durumlarda da en çok kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

göz altındaki şişlik nasıl geçer

Cilt dostlu salatalık göz altı şişliği tedavisinde de kullanılanlar arasında yer almaktadır. Halka veya uzun uzun doğradığınız salatalık dilimlerini göz altı şişliklerinizin üzerine uygulayınız. Bunu birçok defa gerçekleştirebilirsiniz. İçerisindeki cilt dostu mineraller sayesinde göz altı şişliklerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Göz altı şişliklerinin soğuk tedavisi ile giderildiği de bilinmektedir. Bunun uygulamasını şöyle yapabilirsiniz. Buzdolabının buzluk kısmına bir adet yemek kaşığı bırakın ve 10 dakika bekleyin. Kaşık iyice soğuduktan sonra göz altı şişliklerinizin bulunduğu kısma hafifçe bırakın ve ısınana kadar bekleyin. Arından bir kez daha bu işlemi yeniden gerçekleştirin.

Unutmayın göz altı şişliklerinin temelinde stres yatmaktadır. Uyku düzeninize dikkat edin ve stresten uzak durmaya çabalayın.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu