Çocuk

2 Aylık Bebek Gelişimi

2 aylık bebek gelişimi sürecide, ilk ay olduğu gibi dikkatle takip edilmesi gereken konulardan birisidir. Artık en değerli varlığınız olan bebeğiniz, ilk ayın sonunda görme ve işitme yetisini kazanmış ve sizin tepkilerinizi daha iyi anlayacak konumdadır. 2 aylık bebek gelişimi sürecinde bebeğinizin beslenme ve uyku düzenleri de, tam olarak oturmaya başlayacağı bir süreçtir.

Beklenen an geldi ve bebeğiniz ilk gülücükleriyle evinizi şenlendirdi. Belki de 6 haftalıkken sizi bu harika süprizle karşılamıştır.Eğer halen sevimli bir gülücük hediye etmediyse 2. ay dolduğunda sizi sevindirecektir.

Bebeğin Zihinsel Gelişimi
Artık sinir sistemi daha fazla gelişmeye başlayan bebekte, çevresindeki canlılara ve objelere karşı ilgisi artmaya başlayacaktır. Yavaş yavaş kendisini tanımaya başlayan bebek, onu yönlendirmek için verilen komutlara karşı daha duyarlı olacaktır. Özellikle annesinin sesine karşı daha fazla tepki vereceği gibi, yine annesinden gelen komutlara karşıda daha fazla ilgi gösterecektir. Artık eskiye nazaran duyduğu seslerin kendisi ile ilgili olup olmadığını, çok daha iyi anlamaya başlamaktadır.

Görme
Renkleri daha iyi ayırt etmeye başlamıştır. Canlı renkler halen ilk tercihidir. Canlı renkler göstererek onu teşvik edebilir gelişim sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

2 aylık bebek hareketleri

İşitme
2 aylıkken, bebekler seslere daha duyarlı hale gelecektir ve sık duydukları kişilerin seslerini birbirinden ayırabileceklerdir.
Bebeğinize düzenli olarak konuşmak, şarkı söylemek sesinize alıştırmak için harika bir yoldur . Aynı zamanda sesinizi tanıdıkça sesiniz onu sakinleştirecektir.

2 Aylık Bebekte Beslenme Süreci
2 aylık bebek gelişimi sürecinde, bebeğin tat alma duyguları daha gelişmiştir. Tatları yavaş yavaş ayırt etmeye başladığı süreçtir. Ayrıca bu süreçte yine anne sütü, en önemli besin kaynağı olarak görülmektedir. Bu süreçte de anne sütünün dışında alternatif bir besin kaynağı düşünülmemeli, sütünüz ile alakalı sıra dışı bir olumsuzluk var ise, beslenme konusunda doktorunuza danışmalısınız.

2 Aylık Bebekte Duygusal Gelişim
2 aylık bebeklerde, duygusal gelişimde doğal olarak artmaya başlamıştır. Artık bebeğiniz etrafına daha fazla gülücük saçarak, neşenize neşe katacaktır. Bu süreçte duygusal olarak en fazla öne çıkan durum, bebeğin objelerden çok canlılara karşı olan ilgisinin artmasıdır. Artık sizin onu güldürebilmek için gösterdiğiniz çabalara karşı, daha fazla tepki vereceği bir sürece gelinmiştir. Yüzünüzü incelemeye başlaması ve farklı nedenlerle ortaya çıkan öfke ve sıkıntılarını, çıkaracağı sesler ile belli etmeye başlaması, bu dönemde daha fazla kendisini göstermektedir.

2 Aylık Bebekte Uyku Düzeni
Genellikle az uyuyacakları bu süreçte, uyku sürelerinin kısa olması da, aile bireylerinin uykusuz kalmalarına neden olabilmektedir. Bu süreçte 2-4 saat arasında uyuyan bebekler, sık sık uyanmakta ve gün içerisinde ortalama 10 saat kadar uyumaktadırlar.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu