Sağlık

Zirkonyum İmplant Nedir? Kimlere Uygulanır?

Günümüzde diş sorunu yaşamayan yoktur. Özellikle implant hastalar tarafından adeta Bir korkulu Rüya haline gelmektedir. Ancak son zamanlarda dişin rengine benzer olan zirkonyum implant daha fazla tercih edilmektedir. Bundan dolayı da hastalar zirkonyum implant nedir? Kimlere uygulanır sorusunu internet üzerinden çok fazla araştırmaktadır. Genellikle doğuştan veya sonradan oluşan dış eksikliğini gidermek amacıyla implant yapılmaktadır. Zirkonyum implant işlemde kullanılan malzemenin özelliğidir. Genellikle diş etinde hassasiyet bulunan kişilere zirkonyum implant uygulanmaktadır. Genellikle diş eti ince ve dar çenelerde bu yönteme başvurulmaktadır. Ayrıca diş renginde almasından dolayı genellikle implant uygulanacak kişilere zirkonyum implant önerilmektedir.

Zirkonyum İmplantın Avantajları

Son zamanlarda diş sağlığı konusunda en çok uygulanan zirkonyum implantın avantajları bir hayli fazladır. Zirkonyum implant gerçek diş rengini yansıtmaktadır. Bundan dolayı da herhangi bir işlem geçirildiği anlaşılamamaktadır. Dişlerin cansız ve sağlıksız görünümünü engelleyerek sağlıklı görülmesine sebep olmaktadır. Aynı zamanda doku yapısını kolayca kavrayabildiğinden dolayı uzun süreli kullanıma uygundur. Herhangi bir şekilde diş eti çekilmesi gibi problemlere yol açmaktadır. Ayrıca zirkonyum malzemesinin içerisinde herhangi bir metal malzeme bulunmadığından dolayı ağızda farklı bir tat bırakmamaktadır. doğal görünümlü ve sağlıklı dişler için genellikle zirkonyum implant tercih edilmektedir. Ayrıca rengi hiçbir zaman asla değişmemektedir. Herhangi bir alerjik durumu yaşatması söz konusu değildir. Bundan dolayı diş tedavilerinde gönül rahatlığı ile zirkonyum implant tercih edebilirsiniz.

Zirkonyum İmplantın Dezavantajları

Estetik açıdan önemli olan dişlerin son zamanlarda implant zirkonyum malzemesinden yapılması Bir hayli ses getirmiştir. Zirkonyum implant in birçok avantajı bulunmasına rağmen dezavantajları da bulunmaktadır. Bundan mı implant yapmak isteyen kişiler zirkonyum implantın dezavantajları nelerdir sorusunu araştırmaktadır. Her ne kadar rengi ile gerçek diş rengini andırsa da zirkonyum implant her bireye uygulanamamaktadır. Diş eti problem bulunan ve dişleri seyrek olan kişilere uygulanamamaktadır. Çünkü dişleri seyrek olan kişilerde kırılmaya sebep olabilmektedir. Ayrıca maliyet bakımından da diğer türlere göre biraz daha pahalı olmaktadır. Bundan dolayı bütçesi yeterli kişiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu