ÇocukKadınSağlık

Erkek Bebek İçin Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Yumurtlama dönemi, bireyin hamile alması için gerekli olan dönemlerin belirlenmesinde önemli bir görev üstlenir. Her birey için farklı dönemlerde gerçekleşmektedir. Kadınların adet döneminin bitiminden yaklaşık bir hafta sonra başlayan bu süreç olgun olan yumurtaların tüplere dolması için önemli bir zamandır. Ayrıca birey için yumurtlama dönemi farklı olmasına karşın aynı bireyde yumurtlama dönemi her ay için de farklılık gösterebilir. Yumurtlama dönemi 28 günde bir âdet kanaması gerçekleşen bir kadında yaklaşık olarak adet döneminin başladığı tarihten 14 veya 16 gün sonra başlayan bir süreçtir. Bireyin partneri ile yaşadığı birliktelik sonrası erkek bebek için yumurtlama dönemi hesaplama mümkün mü? Bu konu hakkında uzmanlar ikiye ayrılır. Bir kısmı bunun ilişki öncesi ve sonrası alınacak tedbirler doğrultusunda bebeğin cinsiyetinin belirlenebilmesini savunuyor. Diğer bir grup uzmanlar ise bunun mümkün olmadığını bebeğin cinsiyetinin tamamen doğanın akışına bağlı olduğu görüşünü savunmaktadır. Ancak araştırmalar doğrultusunda, cinsel ilişkide döllenme sonrası bebeğin cinsiyetinin belli olması için %100 bir kesinlik olmamasıyla birlikte birtakım tedbirlerle bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkündür.

Kadınlık ve Erkeklik Kromozomları

Bilindiği üzere sağlıklı bir bireyde tam olarak 46 adet kromozom bulunmaktadır. Bu kromozomlar içerisinde yalnızca iki adet kromozom cinsiyet kromozomuna aittir. Yani erkeği kadından ya da kadını erkekten ayıran sadece iki adet kromozom farklılığıdır. Böylece erkek bebek için yumurtlama dönemi hesaplama işlemi ise çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kadından XX adında iki adet cinsiyet hormonu vardır. Erkekte ise XY adında iki adet cinsiyet hormonu vardır. Buradan da anlaşılacağı üzere erkeklik kromozomu erkektedir. Yani bu kromozom Y adlı kromozom. Bu kromozomların döllenme ile çaprazlama yapması sonucu bebeğin cinsiyeti belli olur. Anne karnındaki döllenme sonucu bebeğin cinsiyeti oluşur. Ancak bebek cinsiyetini 4-5 ay döneminde gösterir. Bebek belli bir büyüklüğe gelmeden doktor kontrolünde bebeğin cinsiyeti belli olmaz. Ancak bebek 4-5 aylık olduğunda vücudunun belli organları netlik kazanarak görünmeye başlar, böylece bebek ultrasonda cinsiyetini belli eder.

erkek bebek için yumurtlama dönemi

Yumurtlama Dönemi Nasıl Anlaşılır?

Erkek bebek için yumurtlama dönemi hesaplama için öncelikle kadının servikal bölge dediğimiz rahim ağzı bölgesini kontrol etmesi gerekir. Böylelikle yumurtlama dönemi için kesin bir tarih belirlenmesi mümkün olur. Doğurganlık döneminin henüz başlamadığı sürede rahim ağzı kapalıdır yani serttir. Bu kısma elle ulaşmak daha kolaydır çünkü aşağıdadır. Yumurtlama dönemi başlamadan 2-4 gün önce servikal bölgede yumuşama olur ve östörojen hormonu salınımı yükselir. Bu yükselmeye bağlı olarak rahim ağzı yukarı çıkar ve açılır. Böylelikle birey için yumurtlama dönemi başlamış olur. Yumurtada olgunlaşmanın başlamasıyla yani yumurtlama döneminin başlamasıyla birlikte kadında akıntı artar.

Bebeğin Cinsiyetini Belirlemek İçin Yapılması Gerekenler

Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde ilişkiye girme zamanı ve ilişki öncesi ve sonrası yapılması gereken önemli kriterler vardır. Özellikle erkek bebek için yumurtlama dönemi hesaplama çok kritik ve bir o kadar da kolaydır. Adet sonrası yumurtlama dönemine kadar kadın ve erkek cinsel ilişkiye girmemelidir ve kadın adet döneminin birinci gününden itibaren 14. güne kadar cinsel ilişki yaşamamalıdır. Adet döneminden itibaren geçen 14 günün adından partneri ile cinsel ilişkiye girebilir. Şayet cinsel ilişkiye giriliyorsa yumurtlama sürecinden 3-4 gün kadar önce ilişkide prezervatif kullanılmalıdır. Şayet prezervatifsiz bir şekilde yumurtlamadan 3-4 gün önce ilişkiye girilirse bebeğin kız olma ihtimali artar. Erkek bebek için yumurtlama dönemi hesaplama yapmak için yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ve yumurtlamanın üçüncü gününe kadar prezervatifsiz girilen ilişkide bebeğin erkek olma ihtimali artar.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu