Çocuk

Tüp Bebekte Başarılı Olmayı Artıran Faktörler

Türkiye’de 1989 yılında Ege Üniversitesi’nde ilk defa gerçekleştirilen tüp bebek doğumu, günümüzde çok sayıda çift bu yöntem ile çocuk sahibi oluyor. Tüp bebek tedavisinde kadınlardan alınan yumurtalar ile erkekten alınan spermlerin laboratuar ortamında döllenmesi sonucu embriyo gelişimi sağlandıktan sonra kadınların rahmine yerleştirme işlemidir.

Tüp bebek tedavisi tecrübeli ekip ve uygun laboratuvar koşullarında gerçekleştirilirse tedavinin başarı şansı artacaktır.

Tüp bebek tedavisinde başarı şansını artırın!
Teknoloji ve bilgi birikiminin kendini geliştirmesi ile birlikte çiftlerin çocuk sahibi olma şansı artıyor. Çocuk sahibi olabilmeniz için uygulayacağınız çözümler sayesinde çıtayı bir adım daha yukarı çekebilirsiniz.

tüp bebek başarıyı artırma

Tüp bebek tedavisinde uygulanan alternatif yöntem: Akupunktur!
Kadınların embriyo transferi öncesi ve sonrasında Akupunktur alternatif yöntemini tercih etmesi hamile kalma olasılığını arttırıyor. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre Akupunktur yöntemini denemeden önce hamile kalma olasılığı %25’iken alternatif tedavi yöntemi sonrası %35 gibi bir orana çıkıyor.

· Akupunktur tedavisi sonrasında kadınların kendini “iyi hissetme” duygularının daha belirgin olduğu gözlemlenmiştir. Embriyo transferi öncesinde kadınların kendilerini iyi hissetmesi, hamile kalma olasılığını arttıracaktır. Kadınların kendini iyi hissetmesi; hem adet döngüsünün düzene girmesi hemde kaliteli yumurta ve sperm üretimini yükseltme konusunda etkilidir.

· Akupunktur alternatif tedavi yönteminin anti-depresan etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Tüp bebek tedavisi gören çiftler, aile olarak gergin, stresli ve zor günler geçirirler. Tüp bebek tedavisinde anne adayının stres ve gergin günler geçirmesi tedavinin olumsuz sonuçlanmasına neden oluyor. Akupunktur tedavisi sayesinde stres ve gergin yaşantınızı bir kenara bırakabilirsiniz.

· Embriyo transferi öncesinde Akupunktur tedavisi gördüğünüz zaman rahim iç duvarlarına transfer edilen embriyonun tutunma şansını arttırıyor. Rahim iç duvarlarına tutunan embriyo, anne olma olasılığınızı arttırır.

· Akupunktur tedavisi gören kadınların, embriyo transferi sonrasında rahim duvarlarında daha fazla kan akışı olduğu gözlemlenmiştir. Ülkemizde her 20 kadından 17’sinde olumlu sonuç veren tüp bebek tedavisi öncesi Akupunktur tedavisi uygulanmasına karar verilmiştir.

Akupunktur sadece kadınlara yönelik değil, aynı zamanda baba adaylarını da yakından ilgilendirmektedir. Tüp bebek tedavisi öncesinde baba adaylardan alınan spermlerin canlılığı ve hareketleri için Akupunktur tedavisi gereklidir. Akupunktur baba adayları için sperm sayısını arttırma, spermlere canlılık kazandırılması ve spermlerin yapısındaki bozukluluğu ortadan kaldırma gibi etkileri bulunmaktadır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu