Kadın

Tüp Bebek Fiyatları 2021

Tüp bebek fiyatları birçok farklı etkene göre değişmekte olsa da, ortalama bir fiyat verecek olursak 2021’in ilk aylarında ortalama olarak 15 bin Türk lirası civarlarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak bu fiyatlar, yüzde yirmi dolaylarında zamlanmış bulunmaktadır.

Yukarıda verdiğimiz tüp bebek fiyatları tamamen bir ortalamadan ibaret olup, net fiyatları belirleyen etkenlere göre merkezlerin kendi vereceği fiyatlar dikkate alınmalıdır.

Tüp bebek fiyatları için etkili olan faktörler
Aşağıda sunduğumuz faktörler, tüp bebek fiyatları için belirleyici niteliktedir.

  • Tüp bebek merkezinin genel konumu ve bilinirliği, tüp bebek fiyatlarında en belirleyici etkenlerden birisidir. Herhangi bir büyük şehirdeki tüp bebek merkezi ile küçük bir şehirdeki tüp bebek merkezi arasında, belirgin bir fiyat farkı olabilir. Aynı zamanda tüp bebek merkezinin ve uygulamayı yapacak doktorların tanınmışlığı da, bu konuda belirleyici rol oynamaktadır.
  • Uygulanacak ekstra tedavi yöntemleri, yine fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerden birisidir.
  • Hastanın yaşı ve daha önce görmüş olduğu tüp bebek tedavisi de, tüp bebek fiyatları konusunda az da olsa etkili olan etkenler arasında yer almaktadır.
  • Hastanın sağlık güvencesinin olup olmaması da, ödeyeceği tutarı belirleyen bir diğer önemli etkendir. SGK kapsamında tedavi gören hastalar oldukça düşük tutarlarla, tüp bebek tedavisi görebilmektedir.

tüp bebek fiyatları

Tüp bebek tedavisi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Aşağıda yer alan maddeler, aynı zamanda tüp bebek başarı oranı içinde etkili olup, mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Tedaviye başlamadan 3 ay önce, spor ve egzersizler bırakılmalıdır.
  • Özellikle erkek hasta, tedaviden önceki bu süreçte sıcak ortamlardan kaçınmalıdır. Örneğin sauna, hamam, aşırı güneş gibi ortamlar, tedavi süreci için olumsuz etkiler doğurabilir.
  • Yine 3 ay öncesinden ve hatta mümkünse daha önceden, alkol ve sigara gibi alışkanlıklar terk edilmelidir.
  • Erkek hasta, rahat iç çamaşırı ve elbise giymelidir.
  • Asitli yiyecek ve içecekler terk edilmeli, sağlıklı beslenmeye gerekli önem verilmelidir.
  • Daha önceden kullanılan ilaçlar ve varsa cinsel bölgelerdeki rahatsızlıklar, tedavi edilmiş olsa bile doktora bildirilmelidir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu