KadınSağlık

Emziren Anne Çayları: Süt Yapan Çaylar Hangileri?

Emziren anneler sütlerinin artması ve bebeklerine daha fazla süt verebilmek için emziren anne çayı içebilir.

Piyasadaki Çaylar Neler?
Emziren annelerin en büyük kaygısı sütün yetip yetmediğidir. Eğer süt yetmiyorsa bebek huzursuz olacak ve bu durum bakımını zorlaştıracaktır. Ayrıca mama takviyesi gerekecek ve anne sütü alımı azalacaktır. Bu yüzden anneler özel çaylarla sütlerini arttırmak isteyebilir.

Piyasada anneler için pek çok çay mevcuttur. Bu çaylar emziren annelere özel olarak üretilir ve bitkisel içeriklerden oluşur. Böylece bebeklere zarar vereceğinden endişe duymaya gerek yoktur.

  • Humana Stil Tea

Humana süt arttırıcı çayın içinde bamya çiçeği, ahududu yaprağı, limon otu, rezene, roybos, çemen otu, keçi sedefotu, rezene yağı, C vitamini bulunur. Bu çay granül şekilde satılmaktadır. Bir fincan sıcak suya 2 tatlı kaşığı koyarak içilir. Günde 3 bardağa kadar tüketilmesi mümkündür. İçinde glüten olmadığı için alerjisi olanlar da tüketebilir.

  • Mamsel Stil Tea

Bu ürün tamamen bitkisel içeriğe sahiptir. İçinde siyah havuç ekstresi, melisa yaprak ekstresi, rezene ekstresi, ahududu yaprak ekstresi, rezene yağı, bamya çiçeği ekstresi ve çemen otu ekstresi bulunur. C vitamini açısından çok zengindir. Aynı zamanda bebeğin gazını azaltıcı etkisi vardır. Ayrıca oksitosin hormonu salgılanmasını sağlar ki böylece rahim daha kısa sürede toparlanır. Günde 2-3 bardak kadar kullanmak mümkündür.

süt yapan çaylar

  • Milupa Lactamil Çay

Milupa’ya ait olan Lactamil çay emziren anneler için 8 vitamin içerir. İçinde kuşburnu, rezene, anason ve ısırgan otu bulunur. Anne sütünü arttırdığı gibi enerji verir.

  • Arifoğlu Anne Çayı

Piyasadaki diğer bir ürün olan Arifoğlu anne çayı içinde baharat ve bitkiler bulundurur. İçinde muskat, rezene, kişniş, anason, kimyon, ısırgan otu gibi özler bulunur. Annenin sütünü arttırdığı gibi bebeğin gazını da giderir. İçeriğinin tamamen doğal olması ile de annelerin tercihidir.

Bu ürünler dışında Hünnap stil tea, HIPP emziren anne çayı, Wess anne çayı ve Naturpy Milk tea gibi çaylar vardır. Anne sütünü arttıran çaylar ile anneler bebeklerine daha çok anne sütü vermenin rahatlığını yaşayacaktır. Ayrıca anneden bebeğe geçen gaz azalacaktır. Bebekler daha rahat ve huzurlu olacaktır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu