KadınSağlık

Siyah Noktadan Nasıl Kurtuluruz

Siyah noktalar biz bayanların duymaya bile tahammül edemediği şeylerdir. Siyah noktalardan kurtulmak için onlarca yöntem denemenize rağmen herhangi bir sonuç alamadınız mı? o halde yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var.

Siyah noktalar neden oluşur öncelikle bunu bilmemiz gerekmektedir. Yağlı bir cilde sahip bayanların yüz yapısı doğal olarak siyah nokta oluşumuna daha el verişlidir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olanlar daha fazla dikkat etmelidir. Sadece yağlı ciltli bayanlar değil siyah nokta illetinden çekenler. Siyah nokta oluşumu için makyaj da oldukça önemlidir. İyi temizlenemeyen makyaj sonrasında siyah nokta oluşumunda hızlanma meydana gelecektir. Bu nedenle makyaj temizliğine gereken önemi göstermenizde fayda var.

Peki siyah noktadan nasıl kurtulabilirsiniz ?
Öncelikle ilk olarak yapmanız gereken cildinizin günlük bakımını aksatmadan yerine getirmek olmalıdır. Gün içerisindeki toz ve polen yoğunluğu arasında gözeneklerinizi kapatan pis malzemelerden kurtulmalısınız ki siyah nokta oluşumu gerçekleşmesin. Bu konuda temizleme mendillerini yanınızdan ayırmamanızda fayda var.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken ise, duş alırken yüzünüzde bulunan gözeneklerin açılmasını sağlamak, ölü deri ve hücrelerden cildinizi arındırmak olmalıdır.

siyah nokta tedavisi

Gerekli koşulları sağladıktan sonra tavsiye edilen yöntemlerden kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz. Bu konuda kataloglarda yer alan siyah nokta temizleme losyonları ve kremleri oldukça etkili. Özellikle de siyah nokta temizleme maskesi olarak karşımıza çıkan kremler işe yaramaktadır. Siyah noktaların bulunduğu kısımlara ve burun üzerine sürüldükten sonra bir süre bekleyince maske olan kremlerden bahsediyorum. Kuruduktan sonra maske çıkarır gibi kalıp şeklinde çıkan bu kremler yüzünüzden çıktığında siyah noktaların hepsini toplamış olacaktır.

Bu işlemin ardından gözenekleriniz siyah noktadan arındığından dolayı, gece koruma kremleri ve nemlendiriciler ile desteklenerek sabaha kadar yeni siyah nokta oluşumları engellenebilir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu