Sağlık

Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer

Sivilceler bayanların çok mücadele ettiği cilt problemleri arasında yer almaktadır. Sivilcelerin olduğu bölgedeki kan akışının hızlı olması bölgenin kızarıklık yapmasına neden olmaktadır. Bu durum daha da can sıkıcı olduğundan çeşitli yöntemlerle sivilce kızarıklığından kurtulmak mümkündür.

Sivilce kızarıklığının giderilmesi hususun da birçok kozmetik firması tarafından geliştirilen ve piyasada bulunan kür, maske ve losyonlardan faydalanabilirsiniz. Çeşitli kürler ve kremler sivilce kızarıklığının giderilmesinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Sivilce kızarıklığının giderilmesinde kozmetik ürünlerini değil de daha doğal ürünleri tercih etmek isterseniz, yazımızın devamını okumanızda fayda var.

Öncelikle bilinen yöntemlerden başlamak en mantıklısı olacaktır. Bunun için öncelikle bir parça buz alarak sivilcenin bulunduğu bölgeye bastırmadan hafif hafif masaj yapar gibi buzla ovalıyoruz. Buz haliyle eriyecektir. Bir buz parçası daha alıyoruz ve yeniden yavaş yavaş ovalamaya devam ediyoruz. Bu durum buzun soğuk etkisiyle sivilcenin etrafındaki sıcak kan akışını veya kan yoğunluğunu dağıtacaktır, azaltacaktır. Bunun bir sonucu olarak da kızarıklıklar azalacaktır.

sivilce kızarıklığı tedavisi

Farklı bir yöntemden bahsetmek gerekirse gül suyu tedavisidir. Bir peçete yardımıyla gül suyunu cildinize uyguluyorsunuz. Yalnız sivilceyi patlatmadan, yavaş yavaş uygulamanız gerektiğini unutmayın. Gül suyunun cildi temizleyici ve arındırıcı etkisinin bulunmasından dolayı sivilcelerle mücadelede önemli araçlar arasında yer almaktadır.

Cilde iyi gelen, güzelleştiren ve derinizin yenilenmesinde yardımcı olan ürünler arasında salatalık oldukça bilinenlerden birisidir. Salatalığı küçük halkalı olarak kestikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Ovalamak yerine sivilcelerin etrafına yerleştirerek beklemeyi tercih etmenizde fayda var. Sadece sivilce kızarıklığı için değil, genel yüz maskesi olarak da kullanımı oldukça yaygındır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu