Kadın

Saç Kırılmadan Nasıl Taranmalıdır

Saç kırılmadan nasıl taranmalıdır sorusuna çok detaylı bir şekilde cevap verilmelidir. Çünkü saç çok hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Ve internet üzerinde bir çok yanlış bilgi dolaşmaktadır. Bu yanlış bilgiler dolayısıyla saç kayıpları yaşanabilir hatta ileri seviyelerde saçlar tamamen küstürülebilir. Saç tararken dikkat etmemiz gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Öncelikle saçı tararken kesinlikle kuru olduğu zaman kesinlikle taramamalıyız çünkü saçımız kuruyken kırılmaya çok daha fazla müsaittir.
  • Saçlarımızı taramadan önce nemlendirilmiş olmasına dikkat etmeliyiz bu sayede tarak saçların arasından daha rahat kayacaktır ve saçı daha az kıracaktır. Saçlarımızı nemlendirirken herhangi bir yağ kullanmamalıyız çünkü saçımız yağı emebilen bir yapıya sahip değildir keratin bazlı kremler saç tarafından emilebilirler ama yap emilemez. Eğer saç için yağ kullanmak isteniyorsa saç derisine faydalı olabilecek türden yağları masaj yaparak uygulamalıyız. Ama bu yağlar saçlar tarafından emilmeyecektir.

Saçlarımızı Tararken Nasıl Bir Sıralama İzlemeliyiz

Saçlarımızı tararken nasıl bir sıralama izlemeliyiz sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz,

  • Öncelikle saçlarımız yatık ve kendi halinde olmalıdır
  • Sonrasında saçınızın uzunluğuna bağlı olarak üçte biri veya dörtte birini baştan aşağıya doğru tüm parça saçı taramalıyız
  • Saçının ilk parçasını bitirdikten sonra ilk parçayla aynı uzunlukta ikinci bir üst parçaya geçilmelidir
  • İkinci parçada aynı şekilde baştan aşağıya doğru ilk parçayı da kapsayarak taranmalıdır
  • Sonrasından son parçaya gelene kadar aynı işlem uygulanmalıdır
  • Son parçaya gelindiği zaman tarağı saç derisine çok fazla değdirmemeye özen gösterilmelidir. Çünkü saç derimiz asıl yağı üretmektedir ve bu yağı saçımıza yaymamalıyız çünkü bu ya saçı ağırlaştırır ve daha erken pislenmesini sağlar.

Gün İçerisinde Saçları Kırılmadan Nasıl Kullanabiliriz

Gün içerisinde saçları kırmadan nasıl kullanabiliriz diye soracak olursak bu soruyu şu şekilde cevaplayabiliriz, öncelikle saçı bağlı olarak kullanıyorsak bazı durumlarda açmalıyız çünkü bağladığımız yerden saç zedelenmektedir. Saçı çok fazla savurmamalıyız ki elektriklenmiş ve tekrardan taramak, açmak zor olmasın. Aynı zamanda dışarıya çıkmadan önce saçı güneş ışınlarından korumak için uygun olan maskelerden de kullanılabilir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu