Diyet

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Obezite cerrahisi nedir diye soracak olursak, kilo vermemize yardımcı olması amacıyla yapılan ameliyatlardan biridir. Tabii ki sadece ameliyat zayıflamada tek başına yeterli değildir. Bu amaç doğrultusunda bir çok ameliyat türü de vardır. Cerrahi müdahale hiç bir zaman ilk yapılan tercih olmamalıdır çünkü sonuçta bir ameliyattan söz edilmektedir. Günlük yaşamımıza uygun sağlıklı beslenme biçimi, yeterli egzersiz ve gerekirse doktor tavsiyesiyle ilaç tedavisi sonrasında obezite hastalarında başarılı sonuç elde edilebilir. Ama eğer tüm bunlara rağmen olumlu bir sonuç elde edilemiyor ise bu durumda obezite cerrahisi uygulamaları yapılabilir.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Gelişen teknoloji ile obezite de kullanılan çeşitli ameliyat teknikleri mevcuttur. Ameliyat seçimi hastanın durumuna göre hekim ve hasta birlikte karar verir. Obezite tedavisi için ameliyat çeşitleri şu şekilde sıralanabilir,

  • Mide Balonu ameliyatı
  • Tüp Mide ameliyatı
  • Gastrik By-Pass ameliyatı
  • Duodenal Switch ameliyatı
  • Mini Gastrik By-Passameliyatı

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide küçültme ameliyatı fiyatları cerrahın tecrübesi ve ameliyat başına aldığı para, operasyon sırasında kullanılan malzemenin kalitesi ve sayısı, tetkik masrafları, hastane hizmeti masraflarına göre değişiklik gösterebilir. Özel hastanelerde doğal olarak yapılan mide küçültme ameliyat ücretleri daha fazladır.

Mide Küçültme Operasyonu Olmak İçin Kaç Kilo Olmak Gerekir?

Ameliyat olmak isteyen kişiler mide küçültme operasyonu olmak için kaç kilo olmak gerekir sorusunu merak etmektedir. Mide küçültme ameliyatı olmak için tek kriter kilo değildir ama en önemli kriterlerin başında yer almaktadır. Hastanın vücut kitle indeksi minimum 30 olmalı. Aksi taktirde diğer değerlendirmelere alınamazlar. Bu rakam ve üzeri hastalıklar için ameliyat değerlendirilir. Doktorun değerlendirmesi bu noktada fazlasıyla belirleyici olacaktır.

Mide Ameliyatı Sonrası Verilen Kilolar

Hastaya yapılan mide operasyonuna göre mide ameliyatı sonrası verilen kilolar değişiklik gösterebilir. Çünkü kişinin farklı türde beslenmesi, gerekirse diyet uygulaması, gün içerisinde egzersiz yapması ve Metabolizmasının farklı olması sonucunda değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama metabolizması olarak bu tür operasyonlardan sonra hasta başlangıç kilosunun üçte biri kadar bir kısmını bir sene içerisinde verir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu