Diyet

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

Zorlu diyetler yaparak zayıfladıktan sonra en zor olanı kiloyu korumak ve yeniden kilo almamaktır. Bunun için kalıcı zayıflama sağlayan yöntemler işinize yarayabilir.

Sağlığınızı Kontrol Ettirin
Her kadın istediği fit görünüme kavuşmak için diyet yapar ve kilolar verildikten sonra olağan hayatına döner. İşte bu durumda kilolar yeniden döner ve diyet yapmak kısır döngüye girer. Sürekli aynı tabloyu yaşamak istemiyorsanız veya diyet yapmak sizin için çok zorluysa kalıcı zayıflama yöntemleri size iyi gelecektir. Bir kez kilo verdikten sonra kilonuzu korumak mümkün olacaktır.

İlk olarak mutlaka bir doktor kontrolünden geçin. Kan değerleriniz ile tiroit bezinize baktırın. Böylece kilo vermenizi engelleyecek ya da yeniden kilo almanıza neden olacak bir sağlık sorunu olmadığından emin olabilirsiniz. Eğer bir sorun varsa da tedavi olmadan diyete başlamayın.

Eğer açlığa dayanamıyorsanız, tokluk hissetmiyorsanız, açken baş ağrısı dönmesi gibi şikayetleriniz varsa, eliniz titriyorsa ya da tatlı ve hamur işlerine aşırı düşkünlüğünüz varsa mutlaka doktora görün ve sonra diyete başlayın. Aksi takdirde diyet yapmak çekilmez olduğu gibi verdiğiniz kilolar en kısa sürede geri dönecektir.

kalıcı zayıflama yöntemleri

Hareketli Yaşam
Yeniden kilo almamak için yapılacak en önemli şeylerden biri de egzersizdir. Hareketli bir yaşam halinde vücut daha iyi yağ yakar ve kilonuzu korumaya yardımcı olur. Haftada 3 gün yarım saat yürüyüş yapmak bile kilonuzu korumak için çok idealdir. Zor ve ağır egzersizlere hiç gerek yoktur. Ancak günlük hareketi de egzersizden saymamalısınız. Egzersiz için yarım saat de olsa zaman ayırmalısınız.

Yemek yedikten 1,5-2 saat sonra spor yapın ve mümkünse sabah sporu yapın. Spora başlamadan 1 bardak su için ve sonrasında da için. Bunu alışkanlık haline getirin.

Beslenme Düzeni
Diyetten sonra hiç diyet yapmamış gibi her şeyi yemeye devam edemezsiniz. Beslenmenize bazı standartlar getirmelisiniz. Sabahları mutlaka kahvaltı yapın ancak ne zaman acıkırsanız o zaman yiyin. Yemek saatlerini acıkma durumunuza göre ayarlayın ve acıkmadıkça bir şey yemeyin.

Sık acıkıyorsanız önce su içmeyi deneyin. Susuzluk da acıkma hissi yaratır. Açlıktan değil şekeriniz düştüğü için acıkmış hissedebilirsiniz. Yemek yerine sağlıklı atıştırmalıklar yiyin. Yemeğe başlarken öncelikli yavaş yavaş salata ve yoğurt yiyin ve sonrasında çorbaya geçin. Bu şekilde daha az yersiniz. Kalıcı zayıflık için bu yöntemleri hayatınızın bir parçası haline getirin.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu