Kadın

Kadınlarda Kepek Sorunu

Saçlarımıza ne kadar dikkat edersek edelim, ne kadar sık yıkarsak yıkayalım, kepek problemlerinden kurtulamadığımız anlar olmaktadır. Kepek problemlerinde tanı ve teşhis oldukça önemlidir. Bu nedenle problem ne zaman ortaya çıktığını ne zaman sona erdiğini iyi tespit etmek gereklidir. Kepek sorununun mevsim geçişlerinde artması kış mevsiminde azalması gibi durumların yaşanıp yaşanmadığını takip etmek müdahale için oldukça önemlidir.

Kadınlar kepek problemi ile daha sık karşılaşmaktadır. Bunun nedeni daha uzun saçlara sahip olduklarından dolayı hava alamayan saç derileri zamanla kepek oluşumu için müsait konuma gelmektedir. Saçlarımızı kış aylarında bere kullanımı gibi hava almasını zorlaştıracak ürünlerle kullanmak kepek oluşumu için ileride problem yaratan durumlar arasında yer almaktadır.
Bayanlara kepek oluşumunda dikkat etmesi gereken birçok noktadan bahsetmemiz mümkün olsa da temel noktalara değinmek istiyoruz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızın tam kuruduğundan emin olun. Çünkü saç diplerinizde kalan su damlacıkları ve nem orada kepek oluşumunu hızlandırmaktadır. Hatta arttırmaktadır.

kepek sorunu nasıl biter

Zeytin yağlı sabunları tercih etmenizde fayda olduğunu bilmelisiniz. Doğal sabunların içerisinde yüksek miktarda zeytin yağı bulunur ve bu sabunlar kepek oluşumunu engelleyici özellik taşımaktadır. Bu sabunları 2 günde bir kullanmak ve kullanım sonrasında saçlarınızı iyice durulamak oldukça iyi gelecektir.

Saçlarınızı kepekten korumak ve arındırmak için satılan bazı kozmetik ürünleri kullanmanız da mümkündür. Saç maskesi yine alternatifler arasında yer almaktadır. Saç bakım ürünlerini doğru miktarda kullanarak saçlarınıza masaj yaptığınızda kepek oluşumunun azaldığını görebilirsiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu