Sağlık

Fue Tekniği ile Saç Ekimi Avantajları

Saç ekiminde en çok tercih edilen teknik FUE saç ekimi yöntemidir. Bu yöntem de saç kökleri tek tek alınmakta ve yeni alana ekilmektedir. Ekme işlemi de yine tek tek yapılarak gerçekleşmektedir. FUE yöntemi teknikler içinde en çok kullanılanı ve avantajlı olanıdır. Yöntemi diğerlerinden ayıran en önemli özellikle ise saç köklerinin alınma şeklidir. Bunun yanında mikromotor kullanılması da avantajlarından biridir.

Saç ekimi sırasında neşter kullanılmamaktadır. Aynı zamanda seanslar arasında beklemeye gerek yoktur. Operasyon sonrasında iz ve benzeri bir durum kalmamaktadır. Bu teknik ile sadece saç değil, aynı zamanda sakal ekimi de yapılmaktadır. FUE yönteminde lokal anestezi uygulanmaktadır. Teknik ile birlikte 4000 ile 7000 arası saç kökü ekilebilmektedir. FUE tekniğinin diğer bir avantajı ise tamamen kel olunsa bile bacak ya da göğüs kılları başa eklenebilir.

Bu yöntem dünyada en çok uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Üç farklı şekilde hastalara uygulanabilmektedir.

  • Mikro FUE Saç Ekimi
  • Saffir FUE Saç Ekimi
  • Soft FUE Saç Ekimi

Burada hangi tip ekimin yapılacağı saç ekimi yapılacak kişinin durumuna ve saç tipine göre belirlenmektedir. Bu nedenle detaylı bir muayene ekim işleminden önce mutlaka yapılmalıdır. Aksi takdirde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Saç Ekiminde DHI Tekniklerinin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi FUE saç ekiminin gelişmiş versiyonu olarak bilinmektedir. Günümüzde uygulanan yöntemler en uzun süre garanti verilen teknikdir. FUE yönteminde olduğu gibi neşter ve dikiş kullanılmamaktadır. İşlem tek seans sürmektedir.

Ekim işleminde dokunun dışarıda kalış süresi minimum seviyede tutulmaktadır. Bu şekilde saç köklerinin canlı kalma olasılığı daha fazladır. Ekim alanında kanama riski en alt seviyededir. Saç ekimi yapılan kişi kısa sürede normal hayatına dönebilmektedir. Bunların yanında tıraşsız saç ekimi bu yöntem ile daha kolay olmaktadır.

DHI saç ekimi uygulanacak kişiler muayene sonrasında belirlenmektedir. Bu noktada ehil bir doktor oldukça önemlidir. Yanlış işlemlerin meydana getirdiği ve geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkmaktadır.

DHI saç ekimi için saç kökü derinliği ve saç kalınlığı belirleyicidir. 18 yaşından büyük olunması kriterler arasında yer almaktadır. Saç tipinin ve yapısının uygun olması sonunda işlemler uzman doktorlar tarafından yerine getirilecektir. Yine genel sağlık durumu önemli bir etkendir.

DHI Bir FUE Alt Tekniği midir?

FUE ve DHI karşılaştırması saç ekimi yaptırmak isteyenler için yapılan husustur. İki yöntem arasında uygulama şekli bakımından farklılık bulunmaktadır. Bu farklar şu şekilde açıklanmaktadır.

  • FUE tekniğinde 3000 ile 4500 arası saç ekimi mümkündür. Ancak DHI yönteminde 1500 ile 2500 arası ekim yapılabilmektedir.
  • DHI yönteminde iyileşme süresi daha kısadır.
  • FUE saç ekim tekniğinde daha geniş bir alan ekim için kullanılmaktadır. Diğer metotta ise daha dar bir alan ekim için kullanılır.
  • FUE yönteminde saç tıraşı olunması gerekmektedir. Ancak diğer yöntemde sadece donör alana tıraş yapılması yeterli olmaktadır.
  • DHI tekniği FUE yöntemine göre daha uzun süre etkisini göstermektedir.

Bu farkların dışında uygulama için kişinin durumu göz önüne alınmalıdır. Her iki yöntemin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu nedenle uygulama öncesi yapılması gerekenler eksiksiz şekilde yerine getirilmelidir. Her ne kadar cerrahi bir operasyon gibi gözükmese de deri ile ilgili bir operasyon olması nedeniyle dikkat gerekmektedir.

FUE ve DHI’da Kullanılan Cihazlar Nelerdir?

Her iki yöntemde kullanılan cihazlar uzmanlık gerektiren cihazlardır. DHI yönteminde kullanılan cihazlar daha maliyetli olmaktadır. Bunun yanında kullanımı daha uzun süre gitmektedir. Sadece yapılışı ile değil, aynı zamanda cihazları bakımından da her iki yöntem birbirinden farklı olmaktadır.

Ancak her iki yöntemde dikkat edilmesi gereken konu saç ekimi yapılacak kişinin durumudur. Bunun için uzman mutlaka doğru yöntemi uygulayacak ve kişinin yeniden saçlarının olmasını sağlayacaktır. Günümüzde yanlış kişiler çok ciddi sorunlara neden olabilmektedirler. Var olan sağlıklı köklerin ölümüne bile yol açabilmektedirler. Bu nedenle bilinen ve referans sahibi kimselerden yardım alınması en önemli konudur.

DHI Tekniğinde En Fazla Kaç Saç Kökü Eklenir?

DHI yöntemi saç ekimi teknikleri içerisinde en gelişmiş olarak bilinmektedir. Avantajlarının yanında bazı kısıtlamaları da bulunmaktadır. Bunların başında ekim yapılacak saç kökü sayısı gelmektedir. Dar alan ekimleri için en ideal yöntemlerden biridir. Ancak geniş açıklık işlemleri için fazla tercih edilmemektedir.

Bir seans içerisinde en fazla 2000 greft ekleme yapılabilmektedir. Geniş açıklığı bulunan kişilerin ekim işlemlerinde ise 2 seansta en fazla 4500 greft ekilebilmektedir. Yapılan seanslar ise 2’den fazla sürmemelidir. Seansların sayısına ise uzman doktor karar vermektedir. Bu sayede ekim işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

FUE Tekniğinde En Fazla Kaç Saç Kökü Ekilir?

FUE saç ekim tekniği biraz daha eski bir yöntem olsa da en çok kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu işlemde genellikle ense bölgesinden saç kökleri alınmaktadır. Ancak bazı zamanlarda farklı bölgelerden de alım yapılabilmektedir. Bu sayede daha gür ve fazla saç yeni bölgeye taşınabilmektedir.

DHI yöntemine göre daha fazla saç ekimi yapılabilmektedir. Kullanılan teknik ile 6000 greft ekimi uygulanabilmektedir. Bu nedenle genellikle daha açık başlı kimselerde uygulanmaktadır. Ancak hangi yöntemin kişi için daha iyi olduğunu belirlemek uzmanın görevidir. Bu nedenle ehil kimseler tarafından saç ekimi yapılmasına özen gösterilmelidir.

Tıraşsız Saç Ekimi Sadece DHI ile mi Yapılır?

FUE ve DHI yöntemleri saç ekimi için en çok uygulanan tekniklerdir. Ancak bazı teknikler kişinin psikolojisine uygun olmamaktadır. Örneğin kadınlarda tıraşlı saç ekimin çok tercih edilmemektedir. Bu nedenle bölgesel tıraş uygulanabilmektedir.

Bölgesel tıraş DHI saç ekiminde yapılmaktadır. Teknik tıraşsız saç ekimi olarak da bilinmektedir. Özellikle kadınlar arasında çok fazla tercih edilmektedir. Bu yöntemin dezavantajları içerisinde diğer yöntemlere göre daha az saç ekimi yapılabilmesidir.

Kadınlarda Saç Ekimi İçin En Uygun DHI Tekniği midir?

Kadınlara saç ekimi bazı zamanlarda ve durumlarda gerekli bir durum olabilmektedir. Kadınların saçları erkeklere göre daha sıktır ve dökülme ihtimali azdır. Ancak gerek ailevi gerekse de diğer nedenlerden dolayı kadınların saçlarında seyrekleşme meydana gelmektedir.

Saç ekim için kullanılan yöntemler uygulama bakımından farklılık göstermektedir. Bu nedenle kişiye en uygun yöntemin belirlenmesi gerekir. Ancak kadınlar için saçları oldukça değerlidir. Tıraş gerektiren ekim yöntemleri yerine DHI tekniğini kullanmayı daha fazla istemektedirler. Bu nedenlerden dolayı kadınlar en çok DHI yöntemini tercih etmektedirler.

DHI ile Daha Yoğun Saç Ekilebilir mi?

Tıraşsız saç ekimi olarak bilinen DHI diğer yöntemlere göre biraz daha az ekim ile dikkat çekmektedir. DHI yönteminin diğer bir dikkat çeken konusu ise saç köklerinin dışarıda fazla kalmamasıdır. Bu durum saç köklerinin canlı kalmasına ve ekim işleminin daha başarılı olmasına neden olmaktadır.

DHI yöntemi ile dar alanlarda daha yoğun ekim yapılabilmektedir. Ancak geniş açıklık olan bölgeler için iki seans önerilmektedir. Bu sayede ekilen kök miktarı daha fazla olacaktır. Bu yöntemin en önemli uygulama noktası ise saçların tamamen dökülmediği bölgelerde ekimin rahat yapılabilmesidir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu