Sağlık

Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövmeler içimizdeki heyecan ve tutkunun dışa yansımalarıdır. Dövme yaptırdığımızda yaşadığımız mutluluk paha biçilemez. Fakat zamanla dövmemize olan sevgimizde değişimler meydana gelebilir. Bu değişimler ilerleyip dövmenin sildirilmesine kadar gidebilir. Peki dövme sildirme işlemi nasıl yapılmaktadır?

Döve silme yöntemleri dövmenin yapısına göre farklılıklar göstermektedir. Kullanılan boyalar, renk tonlarına ve büyüklüğü göre değişen bu yöntemlerden ilki, lazer operasyonudur. Güçlü dövmeler olarak tabir edilen, koyu renkte ve silinmesi nispeten daha zor olan dövmeler için geçerlidir. Lazer ışınları bu yöntemde direkt dövmenin yapıldığı alana uygulanarak etki etmektedir. Dövmenin deriye olan etkisini kırmak amacıyla yapılan bu çalışma birçok seans olarak devam etmektedir.

dövme polislik

Uzunca süre boyunca devam edem dövme sildirme operasyonlarında bile dövmenin kesinlikle silineceğinin garantisi yoktur. Bazı dövmeler kullanılan boyalar ve renk tonlarından dolayı işlemleri oldukça zorlaştırmaktadırlar. Bu da daha uzun sürenin geçmesine neden olmaktadır.

Farklı bir yöntemden bahsetmek gerekirse, çeşitli kremler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu krem yapısı gereğince deride bazı aşındırmalara neden olmaktadır. Ayrıca her dövmede geçerli değildir. Dövmelerin yapılış tarzına göre başarılı sonuçlar verip vermeyeceği incelenmesi gerekmektedir. Başarılı sonuçlar versin veya vermesin unutmamalısınız ki yoğun kimyasal etkisinde kalabilirsiniz.

Döve silmede bilinen bir diğer yöntem ise Peeling yöntemidir. Genellikle dişçilerde bulanan bir cihaza benzetilmektedir. Cihazın ucundaki kısımda yıpratıcı etki yapan zımparaya benzeyen bir cisim vardır. Sürekli dönen yapısıyla deriye müdahale eder. Aslında yerini inceltmeye, yıpratamaya başlamaktadır. Bir nevi deriyi kazımaktadır.
Dövme yaptırmanın eğlenceli olduğu kadar, dövme sildirmenin de o kadar sorunlu bir durum olduğunu unutmamalısınız.

Polislik ve askerlik içinde özellikle dövme sildirme işlemi yapılmaktadır. Polislik ve bekçilik açısından vücudun görünen yerinde dövme izi olması şartlara uymamasına rağmen eğer ki o bölgedeki dövme sildirilmiş ise herhangi bir engel olmadan polis veya bekçi olunabilmektedir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu