Kadın

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamile olup olmadığınızı anlayabilmeniz için yapacağınız hamilelik testi, %99 oranında başarılı sonuçlar verdiği için, hamileliğin anlaşılması noktasında oldukça güvenilir yöntemler olarak bilinmektedir. Yazımızın devamında, hamilelik testi nasıl yapılır? Sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Hamilelik testi nasıl yapılır?

Evde İdrar İle Gebelik Testi Yapmak
Evde rahatlıkla yapabileceğiniz hamilelik testi için, herhangi bir marka kimyasal şerit kullanabilirsiniz. Eczanelerden temin edebileceğiniz gebelik testi şeridinin üzerine, idrarınızı dökerek yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra her markada farklılık gösteren kimyasal şeritler, farklı kullanım şekillerine sahiptirler.

Kimi marka şeridi bir kabın içerisindeki idrarınıza batırıp sonuç elde edebileceğiniz gibi, kimisini ise idrar yaparken altına tutmak suretiyle de hamilelik testi yapmak mümkündür. Her marka testin kendine has bir yöntemi ve süresi olsa da, genellikle birkaç dakika içinde idrar ile hamilelik testi sonucunu görmeniz mümkündür.

Kan Testi ile Gebelik Testi Yapmak
Bir diğer gebelik testi yöntemi ise, sağlık merkezlerinde uzmanların yapacağı hamilelik testi olup, verilen kanın test edilmesi ile yapılmaktadır. Hamilelik testi için gideceğiniz sağlık merkezine vereceğiniz birkaç damla kan örneği ile, gebe olup olmadığınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kan ile yapılacak hamilelik testleri de, yine büyük bir başarı yüzdesine sahip olup, %99’un üzerinde doğru sonuçlar vermektedir.

evde hamilelik testi

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?
Hamilelik testi için hamile kalma olasılığını bildiğiniz zamandan 14 gün sonra test yapmak, daha kesin sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Ancak en güvenilir sonucu elde edebilmek için, kaçırdığınız adet döneminden sonra gebelik testi yaptırmanız daha yararlıdır.

İdrar testi yaparak gebelik testini gerçekleştirmek istiyorsanız, bunun için en iyi zaman sabah uyandıktan hemen sonraki zamandır. Çünkü gün boyunca bol sıvı tüketiminden sonra bu testi yapmak, yapılan testin doğru sonuç vermeme ihtimalini artırmaktadır.

Kullanılan İlaçlar Sonuçları Etkiler mi?
Kullanmış olduğunuz bazı sonuçlar, hamilelik testi sonuçlarından doğru netice almanızı önleyebilmektedir. Özellikle aşağıda yer alan ilaçlar, test sonuçlarını etkileyebilecek özelliklere sahiplerdir.

  • Parkinson hastalığı için kullanılan ilaçlar
  • Uyku ilaçları
  • Sakinleştirici ilaçlar
  • İnfertilite ilaçları
  • Epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar
  • Diüretikler

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu