KadınSağlık

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Vücut sağlığımıza yönelik dışarıdan gelecek tehditlere karşı ilk koruyucu olma özelliğine sahip cildimiz, aynı zamanda estetiksel görünüm açısından da önemlidir. Bu yüzden cildimizin estetiksel görünümünü olumsuz etkileyecek bir çok faktör olup, bu faktörlerin başında da sivilce lekeleri gelmektedir. Peki sivilce lekeleri nasıl geçer? Sivilce lekelerine karşı, neler yapılmalı? Hepsi yazımızın devamında..

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?
Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sorusuna cevaben işe yarar etkili yöntemlerden bahsedecek olursak, bu yöntemler arasında en etkili olanlarının doğal cilt maskeleri olduğunu söylemek gerekir.

Bal Maskesi
Antibiyotik özelliğinin yanı sıra muhteşem bir nemlendirici özelliğe sahip olan bal, ciltte bulunan sivilcelerin yok olması için etkili çözümlerden birisidir.

Sivilceli bölgeye bir miktar doğal bal sürerek, üzerini bandajla kapatın. Bir gece bu şekilde kaldıktan sonra, cildinizi ılık su ve doğal sabunlar ile temizleyin. Bu yöntemin her gece yatmadan önce yapılması, ciltte bulunan sivilcelerin yok olmasına ve cildin nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Bal ile hazırlanıp uygulanacak bir diğer cilt maskesi ise, aspirin ile yapılanıdır. 3 adet aspirini ezip toz haline getirdikten sonra, yarım çorba kaşığı bal ile karıştırın. Sonra bu karışımı sivilce izlerinin üzerine sürerek, 15 dakika bekleyin ve bu sürenin ardından ılık su ile temizlenin.

Hindistan Cevizi Yağı
Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sorusunun cevabı için tavsiye edebileceğimiz bir diğer yöntem ise, Hindistan cevizi yağı ile hazırlanan karışımlardır.

Bir kabın içerisinde ısıtacağınız Hindistan cevizi yağını, cildinize sürerek 10 dakika boyunca masaj yapın. Sonrasında ise yağ 1 saat cildinizde kalsın ve süre sonunda cildinizi temizleyin.

Bunun dışında bir damla lavanta yağı ile bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak sivilceli yere sürüp birkaç dakika masaj yapmakta, sivilce lekeleri için doğal çözümler arasında yer almaktadır.

sivilce lekeleri

Elma Sirkesi
Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sorusuna verebileceğimiz en etkili cevaplardan birisi de, elma sirkesidir.

Birer tatlı kaşığı elma sirkesi ve suyu karıştırılarak, sivilce lekelerinin olduğu bölgeye sürün. 15 dakika bekledikten sonra, cildinizi temizleyin.

Elma sirkesi ile yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise, bal ile karışımı sonucu elde edilen doğal maskedir. Yarım bardak su, iki yemek kaşığı bal ve iki yemek kaşığı elma sirkesi karıştırılarak, sivilce lekelerinin bulunduğu bölgeye sürülür. Karışım 15 dakika bekledikten sonra, ılık su ve sabun yardımıyla temizlenir.

Aloe Vera
Aloe Vera bitkisi de, sivilce lekeleri nasıl geçer? Sorusunun cevapları arasında yer alan, en önemli bitkilerden birisidir. Birçok farklı uygulanış biçimi olsa da, en fazla tercih edilenleri şunlardır.

Aloe Vera yaprağında bulunan jeli, sivilce lekelerinin olduğu bölgeye sürün. 10 dakika boyunca bölgeye masaj yaptıktan sonra ise, cildinizi temizleyin. Günde birkaç defa uygulanacak bu yöntem ile, sivilce lekelerinin önemli ölçüde azaldığını görebilirsiniz.

Bir diğer uygulamada ise, bir yemek kaşığı aloe vera jeli ile, 3 damla çay çiçeği yağı karıştırılır. Sonrasında karışım sivilce lekelerinin bulunduğu bölgeye sürülüp 15 dakika bekletilerek, cilt temizlenir.

Sivilce lekelerine doğal çözümler arasında verdiğimiz bu yöntemler, sivilce lekeleri için en ideal doğal tedavi yöntemleridir. Düzenli bir şekilde uygulamanız halinde, sivilce lekelerinin kısa sürede yok olduğunu görebilirsiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu