Çocuk

Vicks Babyrub Bebeklerde Kullanımı

Bebeklere özel rahatlatıcı bir krem olan Vicks babyrub kullanımı ile bebeklerin cildi nemlendiği gibi sakinleşmesi de sağlanır.

Ne İşe Yarar?
Vicks babyrub tamamen bitkisel özlerden elde edilen bir vazelin çeşididir. Vazelin, Lavanta, Alo Vera, Barbadensis Leaf Extract, Linalool, Geranioil, Paraffinum Liquidum, Cocos Nucifena Oil, Petrolatum, Parfüm ve Turpentine içerir. Tamamen doğal olması ile bebeklerde kullanıma uygundur. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için kimyasal içerikli kremler kullanılamaz.

Vicks tarafından tamamen bebeklere özel olarak üretilmiştir. İçeriğindeki bitkisel özler bebeklerde sakinlik, rahatlama, gevşeme sağlayan bitkilerdir. Bu sayede bebeklerde öksürük, gaz sancısı, karın ağrısı, grip gibi rahatsızlıklara iyi gelecektir.

Nasıl Kullanılır?
Bebekler için Vicks Babyrub tamamen bebek cildinde kullanıma uygun bir üründür. Yalnızca bebeğinizin yüz bölgesine uygulamamaya özen gösterin. Göz, ağız, burun gibi organların yakınına dahi sürülmemelidir. Bebek kremi dağıtarak gözüne kaçırabilir ya da ağzına alabilir.
İlk 6 ayını dolduran tüm bebeklerde kullanıma uygundur. Henüz 6 aylık olmayan bebekler çok hassas olduğu için doğal bile olsa hiçbir ürün kullanılmamalıdır.

Bebeğinizin şikayetine göre yukarıda anlatılan bölgelerde kullanabilirsiniz. Bir miktar kremi alın ve ilgili bölgeye daireler çizerek yedirin. Hafif ve yumuşak hareketlerle ovarak masaj ile yedirmelisiniz. Buhar makinelerine konulmamalı ve alerjik bebeklerde kullanılmamalıdır.

vicks babyrub krem

Faydaları Nelerdir?
Vicks babyrub bebeklerde pek çok durumda kullanıma uygundur ve oldukça faydalıdır. Şu durumlarda kremi kullanmak mümkündür:

  • Bebeklerde en çok görülen şikayet gaz sorunudur. Gece uykularını bile etkiler. Eğer bebeğinizin gazı varsa karnına ve ayak altına Vicks Babyrub ile masaj yapabilirsiniz.
  • Eğer bebeğiniz grip, nezle gibi solunum yolu hastalığı geçiyorsa bu krem ile göğsüne masaj yapabilirsiniz. Nefesi açarak daha kolay nefes almasını sağlayacaktır.
  • Kremin içinde bulunan lavanta yağının sakinleştirici özelliği vardır. Bebeğiniz huzursuz olduğu zaman bu krem ile bebek masajı uygulayabilirsiniz. Sakinleşmesine yardımcı olur, daha kolay uykuya dalmasını sağlar.
  • Bebeğiniz hastaysa ve öksürük şikayetiniz varsa sırtına bu kremle masaj yapmalısınız.
  • Bebeğiniz pişik olmaması için koruyucu olarak kullanabilirsiniz. Pişik olduysa da iyileştirici etkisi olacaktır.

Vicks Babyrub faydalı mı diye merak edenler için tüm bu durumlarda kullanımı mümkündür.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu