Kadın

Tırnak Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklarının görünümünden memnun olmayan bayanlar birçok yöntem denemektedir. Bazıları da denediği yöntemlerden sonuç alamadığından dolayı tırnaklarının sararmış rengini gizlemek için sürekli oje kullanmaktadır. Oysa ki birkaç yöntem ile tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz.

Tırnak beyazlatmak için en çok kullanılan yöntemler arasında Limon suyu yöntemi gelmektedir. Bunun için bir adet limon ve kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız vardır. Limonu kesin ve suyunu bardak altına boşaltın. Ardından da kulak temizleme çubuğunu limon suyu içerisine batırın ve önce tırnaklarınızın iç kısmını temizleyin. Limon suyuna batırın ve diğer tırnaklarınız içinde aynı yöntemleri uygulamaya devam edin. Unutmayın tırnaklarınız arasında bakteriler bulunduğundan dolayı bunları farklı tırnaklarınıza taşımamak için, kulak çubuğunu bir tırnak için kullandığınızda diğer tırnağınız için diğer ucunu kullanın. Ardından onu çöpe atın diğer tırnak için yeni bir kulak temizleme çubuğu kullanın. Tırnak içlerinin temizlenmesinin ardından bir pamuk yardımıyla aynı işlemi tırnaklarınızın kenarları ve üstü içinde uygulayın. Sonra ellerinizi bol sabunlu su ile yıkayın.

kadın tırnak beyazlatma

Diğer yöntem ise, karbonat yöntemidir. Bir miktar karbonatın içerisine bir limonun suyunu sıkın ve tüm tırnaklarınıza bu karşımı uygulayın. 3-5 dakika beklemenin ardından tırnaklarınızı ılık su ile yıkayın. Ardından da sabunlu su ile tüm el ve tırnaklarınızı yıkamayı unutmayın.

Tırnak beyazlatma için doğal yöntemlerden bahsettik. Bunların dışında kozmetik ürünleri arasında tırnak beyazlatma ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerden de cildinize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu