Kadın

Kendinden Yaşça Büyük Birine Aşık Olmak

Kendinden yaşça büyük birine aşık olmak genelde aralarında oldukça büyük yaş farkı bulunan insanlar arasında olduğunu düşündürür. Bu tarz birliktelikler genel olarak aile ve arkadaş çevresi tarafından pek te onaylanmış olan birliktelikler değildir. Çünkü toplum kültürüyle bu durum uyuşmamaktadır. Bir bayanın erkekten yaş olarak büyük olduğu durumlar genelde toplum tarafından garipsenir. Halbuki bu şekilde birliktelik yaşıyor olan ve evlenen çift sayısı oldukça fazladır. Bu konudaki herkes tarafından bilinen gerçekse toplum olarak insanların bayanların küçük yaşta olduğu erkeklerinse büyük yaşta olduğu birliktelikler konusunda eğittiği gerçeğidir. Bir birliktelikte genelde kadının yaş olarak büyük olduğu durumlarda toplum içinde dedikodu gerçekleşir. Ayrıca aile ve arkadaş çevresinin bu birlikteliği kabul etme durumları oldukça zor olur.

Bayanın Erkekten Yaşça Büyük Olduğu Birlikteliklerin Genel Yapısı

Bayanın erkekten yaşça büyük olduğu birlikteliklerin genel yapısı genel olarak çiftlerin birbiriyle uyumlu olması gibi uyumsuz olduğu durumlar da gözlemlenebilmektedir. Genel olarak erkeğin bayandan yaş olarak büyük durumda olduğu birliktelik ve evlilikler görülür. Yapılan araştırmalara göre yapılmış olan evliliklerin yüzde on dördünde erkeğin bayandan altı ile on yaş arası büyük olduğu evlilikleri içerdiği gözlemlenmiştir. Yine yapılan araştırmalara göre yapılmış olan evliliklerin yüzde üçüyse bayanın erkekten altı ile on yaş arası büyük olduğu evlilikler olduğu gözlemlenmiştir.

Erkeğin Bayandan Yaşça Büyük Olduğu Birlikteliklerin Genel Yapısı

Erkeğin bayandan yaşça büyük olduğu birlikteliklerin genel yapısı genel olarak güvensizlik, korku ve kıskanma duygularına dayalı olan yapılardır. Çünkü erkekler genelde yaklaşık olarak elli yaşlarından sonra kendilerini birer yaşlı olan birey olarak hissetmeye başlarlar. Bu durum da kendilerinden yaşça küçük durumda olan bayan partnerlerini kaybetme korkusuna dayalı olarak güvensizlik ve kıskanma duygusunu da yanında getirir. Bu yüzden bazı erkekler kendilerini daha genç hissedebilmek adına spor ve diyet yaparlar, kendilerini genç gösterecek olan kıyafet seçiminde bulunurlar ya da bir genç bayan arkadaş edinirler. Bu yaşanan durumda da toplum erkeğin değil bayanın durumunu incelemeye başlar.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu