Kadın

Kadınların En Çok Konuştuğu Konular

Kadınlar en fazla hangi konuları konuşurlar sorusuna çok çeşitli cevaplar verilebilir. Çünkü kadınların günlük konuşma kapasiteleri fazladır. Beyinleri üretken ve hızlı çalıştığından dolayı çok fazla düşünce kurabiliyorlar. Sıra bu düşünceleri paylaşmaya geldiği zaman bunları kategorilere ayıracak olursak,,

  • Bir günlük yaşanan olayların özeti
  • Almak istenilen kıyafet ve ev eşyalarının kritiği
  • Kişisel bakım hakkında farklı öneriler
  • Ortak arkadaşlar hakkında paylaşım diye bir çok örnek verilebilir.

Kadınlar Konuşurken Neden Çok Fazla Mimik Kullanırlar

Kadınlar konuşurken neden çok fazla mimik kullanırlar sorusunun aslında bilinç altına kadar inen bir çok cevabı vardır. Kadınlar ne kadar farkında olmasalar da aslında bu mimiklerin sebebi pek fazla farklılık göstermez. Bu sebeplerden bahsedecek olursak,

  • Öncelikle kadınlar aslında bazen birer manipülatör gibidirler. Yani ne kadar farkında olmasalar da beden diliyle karşısındaki kişiye bir çok şey anlatmaktalar. Ama bu beden dilinin farkında olarak kullanan ve çok bilinçli bir şekilde karşısındaki kişiyi manipüle eden kadınlar da vardır.
  • Çok hızlı düşündükleri için kelimeler kadınların hızlarına yetişemez. Bu durumda kendilerini daha iyi ve daha rahat ifade edebilmek için mimikleri ve beden diline başvururlar.
  • Karşıdaki konuşmacının konuşmasını bölmemek adına susarlar ama aktif bir dinleyici oldukları zamanda mimiklerle ve beden diliyle cevap vermeyi tercih ederler.

Mimikler ve beden dili ne kadar cevap veya eşlikçi olarak kullanılsa da bazen absürt kaçabiliyor. Bu durumda mimik yapmamanın veya herhangi bir harekette bulunmamanın bir cevap olabileceğini unutmamak gerekmektedir.

Aktif Bir Dinleyici Olmak

Aktif bir dinleyici olmak için yapmamız gerekenler aslında biraz kontrollü olmaktan geçer. Burada kontrolü olmaktan kasıt yaptığımız hareketlerin farkında olmak ve odaklanmaktır. Aktif bir dinleyici veya pasif bir dinleyici olmayı tercih edebilirsiniz. Aktif bir dinleyiciden kasıt, konuşmacıyı dinlerken gerekli yerlerde yorum yapmak veya önemli bulduğumuz kısımları not etmektir. Pasif bir dinleyici olmak ise, konuşmacının konuşmasını bölmeden herhangi bir yorum yapmadan istediğimiz şekilde mimik ve beden dilimizi kullanarak dinlemektir. Bu sayede doğru bir iletişim kurmak mümkündür.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu