Kadın

Hamile Giyim de Farkı Hissedin

Kadınlar hamilelik dönemlerimde oldukça hassastırlar. Hormonal değişikliklerle beraber fizyolojik ve psikolojik olarak etkilendikleri için duygusal anlamda da değişimler görülür. Bu süreçte karşılaştıkları tüm bu değişimler anne adaylarını olumsuz etkileyebilmekte ve strese sokabilmektedir.

Yeni anne adaylarının en belirgin özelliklerinden birisi de dengesizlikleridir. Bu da hamile kadının günlük hayatı zorlaştırmaktadır. Kadınlık ve hamilelik hormonları yükselerek fazla salgılanır, bu durum kadınların tüm vücut işlevlerini etkilemektedir. Bu dönemde duygu değişimleri çok belirgindir. Kadın hüngür hüngür ağlarken birden kahkahalara boğulabilir. Ufak sorunları bile memleket meselesi haline getirip kendini strese sokan, sıcaktan bunalan, aniden üşüyen anne adayı için hamilelik zorlu bir dönemdir. Aniden yükselen vücut ısısı hamile kadını fiziksel olarak olumsuz etkiler. Bu nedenle kadınları terletmeyen ince yapılı hamile giyim ürünleri seçilmeli, tek parça kalın kıyafetler tercih edilmemelidir. Üşüdüğünüzü hissettiğinizde üzerinize bir sabahlık ya da ince bir hırka alabilirsiniz. Birkaç parçadan oluşan kıyafetler üst üste giyilmelidir. Böylece terlediğinizde bir kat çıkartabilir, üşüdüğünüzde ise tekrar bir kat giyebilirsiniz. Bu nedenle hamilelikte giyim çok önemli bir konudur.

Hamile giyimde ilk önceliği her zaman rahatlık almalı

Hamile kıyafet seçimi yapılırken en önemli husus sizin içinde rahat hissediyor olmanızdır. Konforunuzu her şeyden daha çok önemsemelisiniz. Bu dönem için önerilen hamile giyim türleri pamuklu eşofmanlar, bol şortlar, sıkamayan hamile taytları kış mevsiminde ise hırka veya ince kazaklar gibi yünlü ürünlerdir.

hamile-giyim

 

Hamilelikte hem şık hem de rahat olmak mümkün

Hamilelik döneminde çalışmayan kadınlar giysi konusunda çok şanslılar. Günün çoğu evde geçeceği için rahat pijamaların içinde tüm gününü geçirebilirler. Ancak çalışması gereken hamile kadınların böyle bir şansı yok. Hem rahat hem de şık olmanın bir yolunu bulmaları gerekiyor. Bazı iş yerlerinde klasik giyim zorunlu olduğu için içinde rahat olunabilecek hem şık hem de konforlu olunabilecek kıyafet bulmak zor olabilir. Ancak şimdilerde birçok giyim firması çalışan anne adaylarını düşünecek birbirinden şık ve seçenekte elbise, gömlek ve pantolon tasarlamaya başladılar. Hamile giyim sektörü gün geçtikçe gelişiyor ve kıyafet seçenekleri her geçen gün artıyor. Kadınlar hamilelik döneminde çalışıyor olsalar da çalışmıyor olsalar da ilk kriterleri mutlaka rahatlık olmalıdır. Böylece kolay hareket edebilir, bebeğinin gelişimini destekler ve kendisini iyi hisseder.

Yapay kumaşlardan uzak durun

Hamilelik döneminde kıyafet seçimi yaparken rahat olmanın ilk koşulu seçilen giysilerin kumaşları yapay materyallerden seçilmelidir. Doğal dokulu kumaşlar tercih edilmelidir. Yine rahatlık konusunun bir parçası olan husus sizi terletmeyen, bunaltmayan, teninizi havasız bırakmayan, cildi sıkmayan hamile giyim ürünleri olacaktır. Tersine pamuk, keten, yün gibi doğal materyallerden üretilmiş esnek yapılı ve sık dokunmamış giysiler önerilir. Böylece kadının cildi hava alır ve terleme, kaşınma, bakteriyel problemler, ciltte mantar oluşumu gibi sorunlar yaşanmaz. Hamilelikte önerilen tüm bu seçenekler lohusa giyim için de geçerlidir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu