Diyet

Gelin Diyeti İle 10 Günde 8 Kilo Verme

Yaz mevsiminin gelmesi ile düğünlerde başladı. Bu sırada daha az hareketli geçen kış aylarında alınan kilolar şok diyetler ile verilmeye başlar özellikle yaz mevsiminin başında düğün planı yapan gelin adayları hızlı kilo verdiren diyet programlarına girerler. Gelin diyeti ile 10 günde 8 kilo verme programı da bu diyet çeşitlerinden biri olmaktadır. Hızlı ve sağlıklı sonuç almak için tercih edilen diyet ile kolay bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Zorlu gibi görünse de alışveriş, ev dizme derken kiloların nasıl gittiğini anlamayacaksınız. 10 günde 8 kilo verdiren gelin diyetinde önemli olan kuralların dışına çıkmamaktır. Bu sürede tartılmak da olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Böylece diyette olduğunuz ilk 5 gün tartılmama önerilmektedir. Çünkü vücudun alışması ve bir anda kilo vermesi de metabolizma ve kişinin günlük yaşamına bağlı olabilmektedir.

Doğru besleme şeklini tercih ederek kilo verdiren gelin diyetinin yaz mevsiminde olmasına gerek yoktur. Bunun için yalnızca gelin adaylarına özel bir durum değildir. Hızlı kilo vermek isteyen herkes gelin diyeti programını uygulayabilir ve fazlalıklarından sağlıklı bir şekilde kurtulabilir.

gelin diyeti zayıflama

Gelin Diyetinde Yapılması Gerekenler

Metabolizmayı hızlandıran gelin diyetinin en dikkat edilmesi gerekenleri olarak bilinen öğünü akşamdır. Akşam yemeğinde daha çok hindi eti tüketimi önerilmektedir. Hem yağ oranının az olduğu hem de kırmızı et kategorisine yakın olan hindi eti metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Gün içerisinde bulunan sabah kahvaltısında mutlaka peynir ve yumurta olmalıdır. Aynı zamanda ekmekten uzak durmak gerekir. Öğle yemeğinde kırmızı et, yoğurt, sebze ve meyve(adet olarak) tüketilmelidir. Bu gıdalar az miktarda ve ölçülü olarak alınmalıdır.

Diyetin en zor günü olan ilk 3 gün düğün stresi ile sorunlu olabilir. Nefsinize hakim olarak şekerli ya da paketli ürünlerden uzak durarak diyete vücudunuzu alıştırabilirsiniz. Vücuda yeterli oranda alınan besinlerin dışında herhangi bir ürün tüketilmemeli ve günlük mutlaka en az 3 litre su tüketilmelidir.

Yorgunluğun düğün alışverişi ile birleşmesinden ötürü gelin diyetinde yasaklı gıdalar içinde kaçınma söz konusudur. Bu gıdalar; alkol, asitli ve kafeinli içecekler ve paketli ürünler şeklinde bilinmektedir. 10 günün sonunda daha da kilo vermek isterseniz 2 hafta vererek gelin diyetini tekrar uygulayabilirsiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu