Kadın

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin bu kadar gelişmediği zamanlarda sizce kadınlar hamile olup olduklarını nasıl anlıyorlardı? Tabi ki kendi hamilelik testlerini evde kendileri yaparak. Peki bu testleri nasıl yapıyorlardı? İşte bu yazımızda, eskiden evdeki malzemelerle yapılan hamilelik testlerinden bahsedeceğiz.

Şekerle Hamilelik Testi
İlk testimiz şekerle yapılıyor. Sabah kalkınca ilk idrar, plastik bir kaba konur. İçine 1 yemek kaşığı şeker eklenir. Biraz beklenilir. Eğer şeker idrarda çözünüyorsa hamile değilsiniz, şeker olduğu gibi duruyorsa hamilesiniz demektir.

Sirkeyle Hamilelik Testi
İkinci testimizdeki gerekli malzeme ise beyaz sirke! Plastik bir kabın içine yarım su bardağı beyaz sirke konulur ve üzerine idrar eklenir. Eğer sirkede renk değişimi olursa hamilesiniz, renk değişimi olmazsa hamile değilsiniz.

Çamaşır Suyuyla Hamilelik Testi
Üçüncü sırada ise çamaşır suyu testi bulunuyor. Evet, yanlış duymadınız! Eskiden birçok kadın bu yöntemi kullanıyordu. Plastik bir kabın içine 2 yemek kaşığı çamaşır suyu konulur. Üzerine idrar eklenir. Eğer kapta köpüklenmeler oluşuyorsa tebrikler, hamilesiniz! Köpük oluşmadıysa sonuç negatiftir.

Diş Macunuyla Hamilelik Testi
Dördüncü testimiz diş macunu testi! Bir kaba az miktarda diş macunu sıkılır. Kabın içine idrar eklenir. Eğer diş macununun rengi maviye dönüşüyorsa ve köpüklenmeler oluyorsa hamile olduğu yorumlanır. Bir değişiklik olmazsa test sonucu negatif olarak kabul edilir.

geleneksel hamilelik testleri

Kabartma Tozuyla Hamilelik Testi
Kabartma tozu ve soda kullanarak hamile olup olmadığınızı öğrenmek kimin aklına gelirdi ki? Evet yanlış okumadınız. Mutfakta birçok yerde kullandığımız bu iki ürün ile eskiden hamilelik testi bile yapılırdı. Peki bu test nasıl yapılırdı? Plastik bir kabın içine 2 yemek kaşığı kabartma tozu eklenir. Daha sonra kabın içine idrar da eklenir. Birkaç dakika bekledikten sonra 2 yemek kaşığı soda eklenir. Eğer kabartma tozu köpürürse sonuç pozitif yani hamile kabul edilir. Köpürme olmazsa sonuç negatiftir.

Karahindiba Hamilelik Testi
Son testimize geldiğimizde ise başrolde karahindiba yapraklarını görüyoruz. İlk olarak karahindiba yaprakları plastik bir kabın içine alınır. Bunun için üç ya da dört yaprak yeterli olacaktır. Daha sonra yaprakların üzerine idrar boşaltılır ve iki dakika beklenilir. Bekleme sonrasında yapraklar üzerinde kırmızımsı lekeler var ise sonuç pozitif olarak kabul edilir. Eğer lekeler oluşmadıysa hamile olunmadığı şeklinde yorumlanır.

Evde yapılan bu testlerin hiçbir şekilde bilimsel bir değeri yoktur. Doğruluğu kanıtlanmamıştır. Gebelik şüphesi olduğu durumlarda kesin bir sonuç alabilmek için lütfen en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu