Kadın

Ebru Gündeş Makyajı Nasıl Yapılır?

Ebru Gündeş ülkemizin en kıymetli sanatçıları arasında yer almaktadır. Ebru Gündeş sesinin benzersizliğinin yanında kendine has makyajıyla biz bayanlara yol göstermektedir. Ebru Gündeş makyajı olarak tanımlanan bu makyajın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Ebru Gündeş makyajının en önemli parçası göz ve çevresine uygulanan başarılı makyaj tekniklerinde yer almaktadır. İri gözlere sahip olan Ebru Gündeş yüz hatlarına ve yüz ölçülerine uygun bir makyaj tercih etmektedir.

Ebru gündeş makyajı ilk olarak göz kapaklarına natural tonlarda bir baz uygulamakla başlar. Ten renginizle aynı olmasına dikkat edeceğiniz bu baz uygulaması göz kapaklarınıza dolgunluk verecektir. Aynı zamanda baz çalışmasının üzerine yapılacak olan makyajlar için uygun zemin hazırlayacaktır.

ebru gündeş makyaj yapım

Baz çalışmasının ardından, kirpiklerimize eyeliner(aylaynır) uygulayarak devam ediyoruz. Bu uygulama kirpiklerimiz ile göz kapaklarımız arasında biraz daha dolgun bir çizgi olarak devam etmelidir. Kullanım şekli ise kirpiklerimizden göz kapaklarımıza doğrudur. Yani bir nevi rimel kullanımının tam tersi yönde bir çalışma yapılmalıdır.

Eyeliner çalışmasının ardından göz kalemi yardımıyla ince çizgiler çekerek gözlerimizin kenarlarına doğru uzanan bir makyaja ortam hazırlıyoruz. Göz kenarlarımıza doğru göz kalemi yardımıyla bir çizgi çekiyoruz. Bu çizgiyi biraz dağıtarak keskin bir görünüm yerine daha yumuşak bir görünüm elde etmeliyiz.

Son olarak göz kenarlarımıza yoğun olmak şartıyla, far makyajı gerçekleştiriyoruz. Far uyguladığımız kısımları biraz dağıtarak dolgun bir görünüm elde ediyoruz. Arından rimel kullanımını gerçekleştiriyoruz. Rimel kullanımı tahmin edebileceğiniz gibi yoğun ve kalın kirpik görünümü için, biraz fazla olacaktır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu