Diyet

Zayıflamak İçin Canan Karatay Diyeti Listesi

Canan Karatay, sosyal medyada ve televizyonda son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız bir isim. Bu yazımızda sizlere zayıflamak için Canan Karatay diyeti listesi hakkında bilgiler vereceğiz. Hazırlanan diyet listeleri, Canan Karatay’ın kim olduğu, karatay diyetinin ne olduğuna dair geniş kapsamlı konular hakkında merak edilenlerin cevabını bulacaksınız.

Beslenme alışkanlıkları ve rahatsızlıklar için beslenme planı gibi konularda açıklamaları ile tanınsa da bu konular ile ilgili bir eğitimi olmadığı gerekçesi ile birtakım eleştirilere maruz kalmaktadır. Halbuki 7 adet kitabı olan ve oldukça donanımlı bir eğitim alan Karatay, büyük bir özveri ve disiplinle çalışmalarını sürdürmektedir.

Canan Karatay Kimdir?

Canan Karatay 1943 yılında İstanbul’da doğmuştur. İç hastalıklar uzmanı olarak mesleğine devam etmektedir. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli alanlarda eğitimler almıştır ve bu eğitimleri mesleki hayatında en etkili şekilde kullanarak ilerlemektedir. Ülkemizde, kardiyoloji alanında ilk kez geçici ve kalıcı kalp pili implantasyon tekniğini uygulamıştır.

1997 senesinden beri ülkemizde çeşitli vakıf üniversitelerinde dersler vermektedir. Türk Kardioloji Derneği, Avrupa Tıp Eğitimi Derneği Üyesi, Uluslararası Tıp Eğitimi Derneği Üyesi, Türk Tabibler Birliği gibi pek çok derneğe üyeliği de mevcuttur. Bu başlıkta sizlerle Canan Karatay Kimdir sorusunun cevabını paylaştık.

Karatay Diyeti Nedir?

Son dönemlerde basında ve medyada sıkça rastladığımız bir başlık Karatay diyeti. Peki bu diyetin püf noktaları nelerdir? Nasıl yapılmalı gibi merak edilen temel sorular kapsamında bu başlıkta sizlerle Karatay diyeti nedir sorusunun cevabını öğrenceğiz.

Aslında hemen hemen hepimizin de bildiği üzere ekmek, yağ ve tatlıyı kesinlikle tavsiye etmeyen özellikle ekmek yemekten kaçınmamızı tembihleyen bir tavrı olduğu aşikar. Bunu, katıldığı sabah kuşağındaki programlarla ve sosyal medya üzerinden yapılan mizahi paylaşımlarla birçok yerde görmemiz mümkün.

Bu diyette protein bazlı besinler, karbonhidratlar ve sağlıklı sayılabilecek yağlar tüketmek serbesttir. Peynir, et, süt, yumurta, balık, yoğurt, turşu, badem, fıstık, sebze-meyve, fındık, bakliyat gibi temel gıdalar menüyü oluşturmaktadır. Sağlıklı diyebileceğimiz tereyağı gibi gıdaların zayıflama sürecinde sağlıklı beslenme programında bulunması gerektiği önemle vurgulanır.

1 haftada uygulayabileceğiniz Canan Karatay Diyeti Listesi Örneği

* 1-2 dilim beyaz peynir

* 1 fincan fındık veya ceviz içi

* 1 adet menemen, omlet veya haşlanmış yumurta

* 8-10 tane zeytin

Kahvaltıda tüketebileceğiniz besinlerdir.

*1 bardak ayran

* Zeytinyağlı sebze yemeği

* Mevsim salatası

Öğle yemeğinde tüketebileceğiniz besinlerdir.

*Tavuk eti, ızgara veya kırmızı et

* 1 kase yoğurt

* Mevsim salatası

Akşam yemeğinde tüketebileceğiniz besinlerdir.

Dilerseniz ara öğün olarak Türk kahvesi, bitki çayı gibi içecekleri de tercih edebilirsiniz.

Bu başlıkta da sizlerle 1 haftada uygulayabileceğiniz Canan Karatay diyeti listesi örneği paylaştık. Bu bilgiler doğrultusunda etkili bir şekilde uyguladığınız takdirde iyi bir sonuca ulaşmak mümkün.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu