Diyet

Yüzden Nasıl Kilo Alınır?

Dış görünüşümüzü incelemek amacıyla ayna karşısında kendimize baktığımızda, vücut hatlarımız ile yüz hatlarımız bize her zaman aynı düşünceyi vermeyebilir. Fiziksel vücut hatlarımızı beğeniyorken yüz hatlarımızı beğenmeyebilir ya da yüzümüzü beğendiğimiz andaki vücut şeklimiz hoşumuza gitmeyebilir. Fit bir görünüm içinde yüz hatlarımızın daha fazla ön plana çıkmasını istiyorsak, kilo almadan yüzümüzü dolgunlaştırmanın yollarını aramalıyız. Bu noktada yüzden nasıl kilo alınır sorusunun cevaplarını aramaya başlarız.

Yüzden kilo almanın ya da yüzü dolgunlaştırmanın bitkisel, kişisel ve cerrahi olarak birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerle sarkık olan cilt toparlanıp daha dolgun yanaklara sahip olunabilir. Bu şekilde istenen yüz şekline kavuşulabilmektedir.

Yüzden Kilo Almak İçin Neler Yapılabilir?

Shea yağı, bitkisel yöntemlerden sayılan bir yüz dolgunlaştırma yöntemidir. Elinize aldığınız bir miktar shea yağını, nazik şekilde dairesel hareketler ile en az 10 dakika yüzünüze masaj yaparak uygulayınız. Yüzünüze yedirdiğiniz yağı 15 dakika sonra uygulayınız ve bir hafta boyunca uygulayınız. Shea yağı, sahip olduğu yağ asitleri ile cilde elastikiyet özelliği kazandırarak yanaklarınıza dolgunluk sağlar. Yüzden kilo almak için yapılacaklar içerisinde ilk sırada bu işlem gelmektedir.

Mucizevi bir besin maddesi olan bal, diğer bir yüz dolgunlaştırıcı bitkisel yöntemdir. İçeriğindeki yüksek antioksidanlar ve diğer maddeler ile cildin nem dengesini sağlar, cilde dirilik ve yenilik kazandırır. Rendelenmiş papaya ile bir tatlı kaşığı balı bir kap içinde iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yanaklarınıza sürün ve 10-15 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Bu bakımı her sabah, günlük olarak uygulayın.

Süt ile Yüzden Kilo Alımı

Besleyici diğer bir besin maddesi olan süt ile de yumuşak ve dolgun yanaklara sahip olabilirsiniz. Her gün, 10 dakika süt ile yanaklarınıza masaj yaptıktan sonra ılık su ile durulayın. Günlük 1-2 bardak da süt tüketin. Süt ile yüzden kilo alımı için bu işlemler yeterli olacaktır.

Karbonhidrat grubu besin tüketimi yaparak da dolgun yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Ancak tüketilmesi gereken ölçüyü iyi takip etmeli, genel bir kilo almanın önüne geçmelisiniz. Karbonhidrat tüketimi ile birlikte eş zamanlı yanak şişirme egzersizi yapmalısınız. Bu egzersiz ile yanak kaslarınızı harekete geçirerek dolgunluk kazandırmanın kalıcı yolunu sağlayabilirsiniz.

Yanak kaslarını çalıştıracak diğer bir egzersiz de balon şişirme egzersizidir. Bir balonu sonuna kadar şişirip söndürün. Balonunuz yoksa da hayal ederek güçlü şekilde nefes verip yanaklarınızı şişirin. Günlük olarak 5-6 tekrarlı periyotlarla uygulayın. Yanaklarınızda gelişen dolgunlaşmayı zamanla siz de fark edeceksiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu