Kadın

Kadın Tırnak Bakımı

Tırnaklar kadınlar için oldukça önemlidir. Rengarenk ojelerle süslenerek kombinlerimize destek olabilirler. Yada sade ve bakımlı yapılarıyla dikkat çekici olabilirler. Ayrıca gün içerisinde bizlere yardımcı olan yapılarından dolayı sağlam tırnaklara sahip olmak oldukça önemlidir. Kolay kırılan tırnaklar gün içerisinde de zorluk yaşamanıza neden olmaktadır.

Tırnak bakımı manikür ve pedikür olarak ikiye ayrılmaktadır. Ellerimize yaptığımız bakımlar manikür içerisinde değerlendirilir. Ellerimiz için öncelikle düzgün tırnak kesme tekniklerini öğrenmeliyiz. Böylece ilk aşamada daha düzgün ve daha ergonomik tırnaklara sahip olabilirsiniz. Diğer aşama ise öncelikle sağlık. Tırnaklara iyi gelecek kalsiyumlu gıdalar tüketerek onların güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınıza törpü kullanmayı ihmal etmemelisiniz ki yanlış uzayan tırnaklarınıza kesmeden şekil verebilirsiniz. Ayrıca tırnak içi temizliklerinizi de önemsemelisiniz.

kadınlarda tırnak bakımı

Oje kullanıyorsanız, eskiyen veya parçalanan ojelerinizin üzerine bir kat daha yenisini sürmeden önce aseton yardımıyla öncelikle temizlemenizde fayda var. Hatta bu temizliği yaptıktan sona hemen oje sürmeyip ellerinizi bol sabunlu suyla yıkayıp yoğun kimyasala maruz kalan tırnaklarınızı dinlendirebilirsiniz. Bu işlemin ardından tırnaklarınıza oje sürerseniz bir daha sağlıklı tırnaklara sahip olursunuz.

Tırnak sağlığı dikkat edilmesi konular arasında yer aldığından önemi oldukça fazladır. Tırnak içerisinde bakteri ve mantar oluşumuna engel olmak için bakımlarını aksatmadan gerçekleştirmek gereklidir. Olması gerekenden fazla uzayan tırnaklarınızın törpü ve kesim işlemlerini aksatmamalısınız. Gün içerisinde yaptığınız onlarca aktivitede tırnaklarınızın içerisinde çeşitli bakteriler yerleştiğinden dolayı günlük olarak temizliğine dikkat ederek mantar oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu