Diyet

Sadece Su İçerek Zayıflanır mı?

Sağlıktan güzelliğe her şeyin çaresi olan su diyeti ile zayıflamak maalesef mümkün değildir. Geçici bir tokluk yaratsa da yemek ihtiyacınız gidermeyecektir.

Tek Başına Su Zayıflatmaz
Yaşam kaynağı olan su cilt güzelliği, böbrek sağlığı, saç güzelliği, toksinlerin atılması gibi pek çok işleve sahiptir. Zayıflamak için de etkili rol oynar. Ancak maalesef kendisi başrol değildir. İnsan vücudunun yüzde 75’i sudan oluştuğu için su tüketimi her zaman hayatımızın bir parçası olmalıdır.

Su içmek insanlarda şişkinlik yaratır ve açlık hissini giderir. Ancak idrara çıkıldığında su atıldığı için bu his gidecektir. Protein veya yağlı gıdalar midede en az 2-4 saat kalmaktadır. Ancak su midede hiç kalmadan bağırsaklara geçer. Kısa bir süre içinde de atılır. Bu nedenle suyun yağ erittiği iddiası gerçek değildir.
Düzenli su tüketenlerde kilo vermek için şu etkiler gözlemlenir:

  • Vücuttaki zararlı toksinler atılır.
  • Yenilen besinlerin parçalanması kolaylaştığı için sindirimi kolaylaştırır.
  • Eklem kurumasını önlediği için spor yapmayı kolaylaştırır.
  • Kişilerin çok daha dinç ve sağlıklı hissetmesini sağlar.

Su içerek zayıflamak tek başına mümkün değildir. Bu nedenle az kalorili bir diyet eşlik etmelidir.

suyla zayıflamak

Su ile Zayıflamak İçin Nasıl Tüketilmelidir?

  • Zayıflamak için su tüketimi tek başına yeterli değildir, zamanlaması da oldukça önemlidir. Günde en az 2 litre su içilmelidir. Ancak bu suyun yemekten önce mi sonra mı içilmesi gerektiği pek çok kişi için tartışma konusudur.
  • Yemek öncesi su içmek şişkinlik yaptığı için iştahı kapatır ve yemek yenilmesinin önüne geçer. Ancak zayıflamak için etkili değildir. Çünkü su dışarı atıldığında şişkinlik geçer ve yeniden acıkma hissi doğar.
  • Yemekle birlikte su içmek ise mide salgılarının etkinleşmesini zorlaştırır ve sindirim sorunlarına neden olur.
  • En sağlıklı olan yemekten bir süre sonra su içmektir. Yemekten hemen sonra içilen su dolu olan midenin daha da büyümesine neden olur. Bu nedenle yemek sindirilmeye başlandıktan sonra su içmek gerekir.
  • Su ile zayıflamak için en önemlisi sabah aç karnına 2 bardak ılık su içmektir. Metabolizma hızlanır, mide temizlenir ve güne dinç başlanır.
  • Gün içinde tek seferde çok miktarda su içilmemeli, az ama sık içilmelidir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu