Rüya Tabirleri

Rüyada Boşanma Anlamı Nedir?

Rüyada boşanmanın anlamı, rüyayı gören kişinin cinsiyetine göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak olumsuz yorumlanır. Aile arasında boşanmak ne kadar sıkıntılı bir süreçse bu durumu rüyada görmekte oldukça sıkıntılı ve zor bir sürecin habercisidir derler.

Rüya yorumcuları, eğer rüyasında boşandığını gören kimse erkek ise; maddi kazanca, refah seviyesinin artacağına, eğer bu iki kadınsa; evlilik sürecinde zor ve sıkıntılı bir sürecin başlangıcının alametidir derler. Rüyasında karısını boşadığını gören erkeğin zengin olacağını ve daha rahat bir yaşama erişeceğini söylüyor rüya yorumcularından bazıları. Kimi rüya yorumcusuna göre ise, rüyasında karısını boşadığını gören erkeğin, şerefini ve itibarını kaybedeceği söylenir.

Evli erkeklerin rüyalarında karısını görmesi zaten iyi yorumlanan bir durum değildir. Bu rüya evlilik hayatında karı kocanın arasına istenmeyen birinin gireceğinin alametidir. Ama aynı rüyayı gören genç bekar kızlar için ise bu, yakın bir zamanda evliliğin gerçekleşmesinin habercisi olarak da yorumlanıyor.

Rüyada boşanmanın anlamı hakkında 3 rüya tabircisinin farklı görüşlerine de yer vermek lazım.

Bunlardan ilki : Kirmani’ye Göre Boşanmanın Anlamı
Kirmani, bir erkeğin rüyasında boşanmasının 7 anlama geldiğini öne sürüyor. Bunlar; maddi zenginlik, işten ayrılma, bekar ise evliliğin ertelenmesi, makam rütbesinin düşmesi, mal varlığında kayıp, yaşantısında istemediği şeylerin meydana gelmesi olarak anlamlandırıyor.

İbn-i Şirine Göre Boşanmanın Anlamı
İbn-i Şirine göre, erkeğin hanımını boşaması, şeref ve onurunu kaybetmesine işaret eder. Eğer rüya sahibi birden fazla eşe sahipse ve bunlardan birini boşadığını görürse malında eksilme meydana gelir. Eğer rüyayı gören erkek bekar ise, ecelinin yaklaştığına delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz’e göre Boşanmanın Anlamı
Ebu Sait El Vaiz rüyasında eşini boşadığını gören kimsenin zengin olacağını söylüyor. Ebu Sait’den aktarılan bir diğer rivayete göre ise, bu rüyayı gören kişinin işinden ayrılacağını söylüyor.

Bir takım rüya yorumcusunun kötüye yorduğu, bir takım rüya tabircisi tarafından ise iyiye yorulan bu rüyanın anlamı gerçekten de karışık bir durumu simgeliyor. Böyle durumlarda yapılacak en güzel şeyin ise Alemlerin Rabbi olan Allah’a sığınmak ve tövbe etmek olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu