Diyet

Mide Küçültme Ameliyatının Zararları Nelerdir?

Mide küçültme ameliyatının zararları nelerdir? Bu kişiye göre çeşitlilik gösteren bir durumdur. Öncelikle mide küçültme ameliyatını yalnızca gerekli görülen kişiler olması gerekiyor. Bazı durumlarda kişiler obezitenin üstüne çıktığı anda, yani vücut kitle indeksinin risk derecesinin üstüne çıktığı zamanlarda gereklidir. Ancak bu iş sınırdan biraz daha aşağıya inmesi bireye Doktorlar tarafından bildirilir. Çünkü vücudun belirli bir oranda veya belirli bir kiloda olması gerekiyor.

Zararları kişiden kişiye değişebileceği gibi birçok ameliyat türüne göre risk oranı az bir ameliyattır. Mide küçültme ameliyatının midede kanama, Kardiyovasküler riski, anestezi, dalakta yaralanma veya karaciğer yaralanmaları gibi çeşitli olaylar görülebiliyor.

Mide Küçültme Ameliyatı Olan Kişiler

Mide Küçültme ameliyatı olan kişiler ilk olarak yediklerine dikkat etmek zorundalar. Eskisi kadar bir şey yiyemeyecekleri için mideyi bu konuda zorlamaya gerek yok. Yani bireyler mideleri küçülmüş halde olacakları için daha az besin alacaktır. Bu yüzden şeker tuz gibi fazla zararlı maddeleri ve mideye oturan besinleri yememeleri gerekiyor. Bunların yanında ağır yiyecekler Belli bir zaman içerisinde tüketilmemelidir.

Mide oldukça önemli bir organdır ve midenin çok fazla yorulması ameliyat sonrasında çeşitli sorunlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden düzenli olarak kontrol edilmesi ve kişinin kendisine de dikkat etmesi gerekiyor. Mide küçültme ameliyatı olan kişiler genel olarak eskiye oranla az yediklerini dile getirirler. Çünkü midenin hacmi eskisine göre üçte ikisi neredeyse yok vaziyettedir. Bu şekilde kişi eskisine oranla daha az yemek kabiliyeti gösterebiliyor.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır? midenin cerrahi operasyonlar sonucu %80’lik kısmını alınmasına mide ameliyatı denir. Üstelik bu mide ameliyatından hemen sonra kısa bir süre çok fazla yemek yemeyeceği için zayıflayacaktır.

Bu ameliyatı olup da büyük kilolar veren birçok kişi var. Her birey mide ameliyatı olamaz çünkü riskli durumda olan kişilerin mide ameliyatı olması zorunluluktan dolayıdır. Sonuç olarak vücudun midesinin %80’nin kesilmesi bir risktir. Ancak bu risk diğer ameliyat oranlarına göre bir hale düşüktür.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu