Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin ortak isteği hızlı bir şekilde kilo vermektir. Özellikle mezuniyet ya da düğün gibi organizasyonlarda en zarif görüntüye kavuşmak isteyen kadınlar fazlalıklardan çabucak kurtulmanın yolunu aramaktadır. Hızlı kilo verme diyeti sayesinde kilo probleminden kısa sürede kurtulmak mümkündür fakat hızlı kilo verdiren programlar uzun süre uygulanması tavsiye edilmeyen programlardır. Uzun süre devam edildiğinde metabolizmanız için olumsuz sonuçları olabilmektedir. Hızlı kilo verme diyetiuygulamadan önce bir uzmana danışmanızda fayda vardır.

Şok diyet olarak da bilinen hızlı kilo verme diyeti kilo vermek için kısa zamanı olanlar tarafından tercih edilir. Bu diyet programlarını uzun vadeli uygulamamalısınız. İdeal kilonuzda olmanın kalıcı olmasını istiyorsanız yanlış ve fazla kilo problemine yol açan beslenme alışkanlıklarını doğru besinler ile değiştirmelisiniz. Ayrıca zararlı olduğu bilinen besinleri de mutfağınızdan çıkarmalısınız.

hızlı kilo verme zararları

Hızlı kilo vermek için ilk yapmanız gereken vücudumuza besin değeri itibari ile bir faydası olmayan boş kalori içeren besinleri hayatımızdan çıkarmaktır. Bu besinlerin başında ise şeker gelmektedir. Çay ve kahveyi şekersiz ve tatlandırıcı olmaksızın tüketmek, çok zor oluyorsa aşamalı olarak azaltarak bu içecekler ile şeker tüketimini sıfıra indirmek gerekmektedir. Şeker denildiğinde akla yalnızca toz şeker de gelmemelidir. Birçok asitli içeceğin içeriğinde yüksek miktarda şeker bulunmaktadır. Şeker özellikle bel bölgesinde oluşan fazlalıkların en önemli nedenlerindendir. Ayrıca vücuda zararları birçok akademik çalışma sonucunda belgelenmiştir. Bu yüzden şeker tüketimini minimuma indirmek, eğer tatlı tüketilmek isteniyorsa bu ihtiyacı meyveler ile karşılamak gerekmektedir.

Basit karbonhidratlar da kilo vermek için hayatımızdan çıkarmamız gereken besinler arasındadır. Basit karbonhidrat denilince akla ilk gelen beyaz ekmektir. Basit karbonhidratların hem besin değeri düşüktür, hem kalorisi fazladır, hem de hızlıca acıkmamıza sebep olurlar. Tam buğday ekmeği gibi kompleks karbonhidratların besin değeri daha fazladır, kan şekerini yavaş yükselterek uzun süren tokluk hissi verirler. Bu yüzden beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmemiz ve basit karbonhidratlar yerine daha uzun süre tokluk hissi veren kompleks karbonhidrat içeren tam buğday ekmeği, tam buğday makarnası gibi besinleri tercih etmemiz gerekmektedir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu