Sağlık

Mezoterapi Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genellikle cilt sorunlarına önleyen ve kırışıklıkları gideren mezoterapi uygulaması bayanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Vitamin, enzim veya minerallerin tek başına veya karışım halinde enjekte edilmesi ile mezoterapi uygulanmaktadır. Cilt yaşlanması, selülit, deri çatlamaları gibi sorunlar yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Genellikle hamile kişilere uygulanmamaktadır. Saç derisine, yüze, karın ve bel gibi bölgelere uygulanmaktadır. Mezoterapi sayesinde sorun bulunan bölgeye bazı ilaçlar enjekte edilerek sorunların çözülmesi sağlanmaktadır. Başarı şansı bir hayli yüksektir. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş bireylere uygulanmaktadır. Reşit olmayan kişilere mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır.

Mezoterapi Ne işe yarar?

Son zamanlarda çok fazla ismi ismi duyulan mezopoterapi ne işe yarar sorusu merak edilmektedir. Mezoterapi genelde cansız derinin veya bölgenin bazı ilaçlar ile bölgesel olarak canlandırılmasıdır. Kan dolaşımının hızlandırılması ile cilt yenilenmesi sağlanmaktadır. Böylelikle cilt altında bulunan ölü derileri yenileyerek cilt tabakasını pürüzsüz hale getirmektedir. Cilt altındaki dokunularak gevşeyen deriyi sıklaştırmaktadır. Ancak cildin tazeliğini ve yenilenmesini sağlayan mezoterapi işleminin kaç seans süreceği kişiye bağlıdır. Kişinin dokusu ile bağlantılı olarak seans sayısı artmakta veya azalmaktadır.

Mezoterapi Faydaları

Mezoterapi uygulamak isteyen kişiler internet üzerinden mezoterapi faydaları neler olduğunu araştırmaktadır. Özellikle estetik uygulamalardan biri olan mezoterapinin birçok faydası bulunmaktadır. Mezoterapi uygulandığı bölgede yer alan Selülit, güneş lekesi ve yağlanma gibi tüm cilt problemlerine fayda sağlamaktadır. Özellikle baş ağrısına ve problemlerini de iyi geldiği bilinmektedir. Kellik olan bölgelerde saç diplerine uygulandığı takdirde tekrardan saç çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca istenmeyen yağların bulunduğu bölgelere uygulandığı takdirde ise kilo vermeye destek olmaktadır. Mezoterapi işlem öncesi herhangi bir alerjik durumun söz konusu olup olmadığı araştırılmalıdır. Alerjik reaksiyon gösteren kişilere uygulanması önerilmemektedir. Mezoterapi işleme genellikle işinin ehli olan bir dermatolog tarafından yapılmalıdır. Tecrübeli ellerde yapıldığı zaman başarılı bir sonuç verecektir. Ayrıca çeşitli hastalıklara bulunduğundan dolayı birçok farklı türde mezoterapi çeşitleri de bulunmaktadır. Bundan dolayı bölgeye göre farklı mezoterapi ilaçları kullanılmaktadır. Başarılı bir sonuç olmak

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu