Diyet

Metabolizmayı Hızlandırarak Zayıflamanın 10 Temel Yöntemi

Sürekli diyet ya da spor yaptığınız halde zayıflayamıyor musunuz? Ya da metabolizmanın yavaş çalıştığını düşünerek tuvalet sorunumu yaşıyorsunuz bu gibi durumlara çözüm olmak ve daha hızlı zayıflamak için ilk olarak metabolizmanın sağlıklı çalışması gerekmektedir. Böylece aç kalmak yerine yeteri kadar yemek de mümkün olacaktır Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamanın 10 temel yöntemini sizler için derledik. Bu durum en çok su içsem yarıyor kilo veremiyorum diyen kişiler içinde oldukça etkilidir.

Aynı zamanda düzenli ve sağlıklı beslenmek açısından da önemi olan bu durum yaşam biçimi şeklinde değerlendirildiği zaman sürekli etkili olmaktadır. Çünkü metabolizma yalnızca bir güne bağlı olarak hızlandırılmamalıdır. Aksi durumlar bağırsak bozukluklarına ve sindirim sisteminin değişimine yol açmaktadır.

Metabolizmayı Hızlandıracak Yöntemler

 1. Kahvaltı öğünü mutlaka yapılmalı ve günlük alınması gereken besinlerin % 50 si kahvaltıdan alınmalıdır. Geriye kalan kısım diğer öğünlerde tamamlanmalıdır.
 2. Gün içerisinde tükettiğiniz gıdalar arasında mutlaka protein bulundurmalısınız. Sabah yumurta, öğlen et, akşam balık ya da tavuk şeklinde devam edebilir. Et yemede sorun yaşayan kişiler protein oranı yüksek bakliyat tüketimini yapabilir.
 3. İlk öğün olan kahvaltıda mutlaka yumurta olmalıdır. Bu durum hem metabolizmanın hızlanmasına hem de vücudun çalışmasına yardımcı olacaktır.
 4. Süt ve süt ürünlerinden gün içerisinde mutlaka alınmalıdır. Çünkü bu ürünlerde alınan kalsiyumda metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır.
 5. metabolizma hızlandırma nasıl yapılır

 6. Günde en az 3 litre su tüketimine özen gösterilmelidir. Eğer soğuk su içmede sorun yaşanmıyor ise soğuk su metabolizma için etkilidir. Çünkü suyun sindirimi için ısınması gerekir. Bu nedenle metabolizma daha hızlı çalışır.
 7. Vücut kitle endeksinde bulunan kas kitle oranına baktırarak vücudun yağdan eksilmesini sağlamak için protein tüketimini arttırmak
 8. C vitaminde bulunan metabolizma hızlandırıcı oranından dolayı günlük; kivi, yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller şeklinde tüketimde bulunulmalıdır. Hatta sabah limonlu suyun etkisini hemen belli olacaktır.
 9. Acı tüketmek vücut için arındırıcı detoks şeklinde bilinir. Bu anlamda acı tüketimi metabolizmanın en iyi şekilde hızlanmasını sağlamaktadır.
 10. Sürekli arındırıcı detoks yapmak yerine günde bir fincan yeşil çay tüketmek metabolizma için yeterli olacaktır.
 11. Sağlık açısından da önetilen Türk kahvesi metabolizmanın hızlanmasına yardımcıdır. Türk kahvesini içemeyen kişiler sütlü kahve ile bu durumu dengeleyebilmektedir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu