Sağlık

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Limon birçok konuda insanoğluna faydası olan mucizevi bir gıda olarak karşımıza çıkmaktadır. Salata ve yemeklere kattığı lezzetin dışında, temizlik başta olmak üzere birçok alanda daha kullanılmaktadır. İçerdiği vitaminler ve mineraller ile birçok sağlık sorununa çare olmaktadır. Bu faydaların yanında limonun cilde faydaları nelerdir konusu da merak edilmektedir.

Limon içerisinde c vitamini başta olmak üzere e vitamini ve potasyum içermektedir. Yine demir ve manganez bakımından da zengindir. Bunların yanında folat, b1 ve b2 vitaminleri ile magnezyum, çinko, kalsiyum, fosfor da içeriğinde bulunmaktadır. Limon kadar kabuğu da oldukça yararlıdır.

Limonun Cilde Faydaları

Limon içeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde yüz ve cilt bakımında da oldukça fazla kullanılmaktadır. En çok merak edilen konulardan biri de limon yüze sürülür mü sorusudur. Belirli içerikler ile yapılan limon maskeleri ile yüzde istenen sıklık ve parlaklık sağlanabilmektedir.

  • Siyah nokta ve sivilceler için limon yüzde uygulanabilir. Sadece limonun suyu bu noktada oldukça yararlı olmaktadır.
  • Limon maskesi ile cilt ve yüz tam olarak temizlenebilecektir.
  • Yüzde ve ciltte bulunan lekeler için kullanımı uygundur.
  • Limon içerisinde sitrik asit bulunmaktadır. Bu asit ile güneş yanıklarının temizlenmesi sağlanabilmektedir.

Yüzde ve ciltte etkilerinin bazıları bu hususlar olan limon sadece yüz için değil aynı zamanda birçok vücut bölgesi içinde oldukça yararlıdır.

limon yüze sürülür mü

Limonun Vücuda Faydaları Nelerdir?
Limonun canlandırıcı etkisi oldukça fazladır. Sadece cilt için değil birçok vücut alanı için yararı bulunmaktadır. C vitamini içermesinden dolayı canlandırıcı özelliği sahiptir. Limonun vücuda faydaları içerisinde bazıları şunladır.

  • C vitamini sayesinde ciltte canlandırıcı ve parlaklık veren bir etkisi bulunmaktadır.
  • Yağlı ciltlerin parlamasını engellemek için düzenli olarak maske yapılması oldukça yararlı olmaktadır.
  • Cilt ve yüzde bulunan yağın dengelenmesini sağlamaktadır.
  • Saçlarda düzgün ve orantılı kullanımı ile birlikte kepek problemi büyük ölçüde son bulacaktır. Yapılacak saç maskesi ile kısa süre içerisinde kepek hafifleyebilir ya da tamamen son bulabilir.

Tüm bu faydalarının yanında dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Mutlaka orantılı ve dengeli kullanımı sağlanmalıdır.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu