Sağlık

Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Burç hesaplama yapmak özellikle gençlerin oldukça uyguladığı yöntemlerin başında geliyor. Özellikle yeni bir ilişkiye başlamak üzere olan kızlarımızın sık sık başvurduğu burç hesaplama yöntemi, tanıştıkları kişinin burçlarının kendi burçlarıyla uyumlu olup olmadığına yönelik bazı fikirler veriyor. Peki burç hesaplama daha doğrusu yükselen burç hesaplama nasıl yapılıyor?

Burç hesaplama ve yükselenimizi hesaplama için doğum tarihimiz ve saatini bilmemiz gerekiyor. Zira bu hesaplar her ne kadar kısaca hesaplanıyor olsa da bu tarihi bilgiler olmadan olmuyor.

Burç tarihleri neler?

  • Koç burcu: 21 Mart – 20 Nisan
  • Boğa burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs
  • İkizler burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
  • Yengeç burcu: 23 Haziran – 22 Temmuz
  • Aslan burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos
  • Başak burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
  • Terazi burcu: 23 Eylül – 22 Ekim
  • Akrep burcu: 23 Ekim – 21 Kasım
  • Yay burcu: 22 Kasım – 21 Aralık
  • Oğlak burcu: 22 Aralık – 21 Ocak
  • Kova burcu: 22 Ocak – 19 Şubat
  • Balık burcu: 20 Şubat – 20 Mart

Sizde otomatik olarak burcunuzu hesaplamak için aşağıdaki hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Yükselen burç hesaplama nasıl yapılır?

Burç yorumlarını okumadan önce tabii ki burcumuzu ve yükselen burcumuzu bilmemiz gerekiyor. Her ne kadar insanlar doğum tarihinden dolayı burçlarını biliyor olsalar da yükselen burçlarını bilenlerin sayısı oldukça az. Doğum saatinin baz alındığı yükselen burcu hesaplama işlemi aslında çok basit şekilde yapılabiliyor.

Peki bu hesaplamayı nasıl yapacağız? Bunu dilerseniz açıklayıcı bir örnekle anlatalım. Diyelim ki bir Yengeç burcusunuz. Doğum saatiniz de sabah 06:00 ile 08:00 arası olsun. O zaman sizin yükseleniniz Aslan oluyor. Aşağıdaki tablolardan yükselen burç saat aralıklarına bakabilirsiniz.

Koç – Boğa – İkizler burcu yükselen tablosu;

boğa yükselen burcu

Yengeç – Aslan – Başak burcu yükselen tablosu;

Yengeç - Aslan - Başak burcu yükselen tablosu

Terazi – Akrep – Yay burcu yükselen tablosu;

Terazi - Akrep - Yay burcu yükselen tablosu

Oğlak – Kova – Balık burcu yükselen tablosu;

Oğlak - Kova - Balık burcu yükselen tablosu

Yükseleni koç burcu olan birisinin özellikleri neler?

Şayet yükselen burcunuz Koç ise, o zaman sizin insanlar tarafından hemen fark edilen dolu enerjiniz var demektir. Bir topluluğa girdiğinizde bütün ilgileri üstünüze çektiğiniz gibi, her zaman kendi bildikleriniz doğru olanlardır. Ayrıca yükseleni Koç burcu olanlar, lider ruhlu olup, ev, okul ve iş hayatında son derece başarılılardır. Neşeli, canlı, hayat dolu ve merttirler yükseleni koç olanlar.

Yükseleni boğa burcu olan birisinin özellikleri neler?

Güvenliliği ön planda tutan yükseleni boğa burcu olan bireyler, son derece kararlı ve ayağı sert basan kişilerdir. Yemeği son derece çok seven bu kişilerin en çok istediği şey büyük bir servete sahip olmaktır. Rahat ve lüks hayat yaşamak isteyen bu bireylerin son derece inatçı olduğu da bilinen gerçekler arasında yer alır. Her ne kadar çevresindeki insanları dinliyor olsalar da bildiklerinden şaşmaz, özgürlüklerinin kısıtlanmasını asla sevmez.

Yükseleni ikizler burcu olan birisinin özellikleri neler?
İkizler burcu son derece pratik ve hareketli olmaları yanında inanılmaz derecede zekilerdir. Zor zamanlarda güzel çözümler bularak işleri bir an önce halletmeyi severler. Bilmedikleri konuda dahi fikir sahibi olan ikizler burcunun bir diğer bilinen özelliği ise çok sık fikir değiştiriyor olmalarıdır.

Yükseleni yengeç burcu olan birisinin özellikleri neler?

Yengeç buçları son derece merhametli ve şefkat doludurlar. İlişkilerine son derece sadık ve duygulan olan bu burcun çok çalışkan ve dikkatli olduğu da bilinmektedir. Yükseleni yengeç olan birisi sık sık geçmişinden bahsederek karşısındakine duygusal anılarını anlatabilir.

Yükseleni aslan burcu olan birisinin özellikleri neler?

Aslanların kendilerine olan güvenleri tartışılmaz bir konudur. Başka insanların onlar hakkında olumlu yorumlarını duymaktan, dinlemekten inanılmaz derecede mutlu olurlar. Herkesin tüm ilgisinin onların üstünde olmalarını istemeleri gibi her zaman zirveye oynamak onların en temel ihtiyaçlarından birisidir.

Yükseleni başak burcu olan birisinin özellikleri neler?

Başak burcu denilince akla direkt titiz ve tertipli olmak gelir. Bu doğrudur çünkü yükseleni Başak burcu olanlar da son derece titiz ve disiplinlidirler. İnsanların umursamadığı en ufak detaylar bile onlar için büyük bir olaydır ve o detayları halletmeden mutlu olamazlar.

Yükseleni terazi burcu olan birisinin özellikleri neler?

Bu burçlar son derece nazik, kibar ve dengeli bireyler olmalarıyla dikkat çekerler. Şiddetten son derece nefret eden yükseleni terazi burcu olan kişilerin adalet duyguları da inanılmaz derecede gelişmiş durumdadır. Giyime önem vermeleri yanı sıra lükslerine de son derece düşkünlerdir.

Yükseleni akrep burcu olan birisinin özellikleri neler?

Kıskanç ve intikamcı tavırlarıyla bilinen akrep burçları, tıpkı Aslan burcu gibi zirveye oynamak ister. Bundan dolayı da bu iki burç asla anlaşamazlar. Çekici olmayı ve erotizme değer vermeyi seven Akrep burçların aile yapısı da son derece kuvvetlidir.

Yükseleni yay burcu olan birisinin özellikleri neler?

Yay burcu demek, haksızlığa karşı savaşan demektir. Samimi ve dostane tavırlarıyla bilinen yükseleni yay burcu olan kişiler, insanlarla kavga etmekten hoşlanmazlar. Çift karaktere sahip olan bu kişiler kaliteli mizaha bayılırlar.

Yükseleni oğlak burcu olan birisinin özellikleri neler?

Oğlak burçları son derece gizemli gözükürler. Çok düşünüp az konuşan bu burçların her zaman kendileriyle kavgası vardır. Ortamdaki ağırlığını bilen Oğlak burcu, her zaman geçmişiyle de kavga halindedir.

Yükseleni kova burcu olan birisinin özellikleri neler?

Sanatı seven, bilime önem veren Kova burcunun en çok sevdiği diğer şey ise zekadır. Her türlü konulara eleştiri yapabilen bu burçların özgürlüklerine de düşkün oldukları bilinmekte.

Yükseleni balık burcu olan birisinin özellikleri neler?

Yaratıcılıkları öne çıkan Balık burçlarının duygusallığı da her zaman kendini belli eder. Yapacakları önceden pek kestirilemeyen bu burçların monotonluktan sıkılırlar.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu