Sağlık

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın hikayesi tarihin eski zamanlarından beri süre gelen bir zamanı ifade eder. Doğadan gelen sağlığın parolası olan bu bitki doğanın bizlere sunduğu eşsiz nimetler arasında yerini almaktadır. Yeşil çay doğada kendiliğinden yetişebilen, içerisine herhangi bir ek katkı maddesi gerektirmeyen özelliğiyle organik olarak fayda sağlamaktadır.

Sağladığı faydaları saymakla bitiremeyeceğimiz yeşil çay birçok hastalığa ve problemlere şifa getirmektedir. Yeşil çayın faydalarından biraz da olsa bahsederek sizleri yeşil çay hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Fakat bunun öncesinde yeşil çay nasıl pişirilir ve kullanılır sorularının cevaplarını verelim. Yeşil çay kullanımı için öncelikle bir fincana yetecek kadar sıcak su hazırlıyoruz. Ardından sıcak suyu fincanımıza aktarıyoruz. Üzerine 5-6gr. kadar yeşil çay yapraklarını bırakıyoruz. 2-3 dakika demlenmesi için bekliyoruz. Daha sonra bir süzgeç yardımıyla suyun içinde ki yeşil çay yapraklarını topluyoruz ve çayımızı afiyetle yudumlamaya başlıyoruz.

Peki yeşil çayın faydaları nelerdir, nelere şifa kaynağıdır bunlardan bahsedelim. Yeşil çay içerisindeki etkin maddeler sayesinde çağımızın en tehlikeli hastalıklarından olan kansere karşı koruyucu bir yapıdadır. Kanser oluşumuna karşı mücadele vermesiyle bilinir. Bunun dışında kalp ve damar sağlığı konusunda da sağlık getiren bitkiler arasında yeşil çay önemli bir yere sahiptir.

yeşil çay

Diyet yapan bayanların vazgeçemedikleri arasında yer alan yeşil çay faydasını burada da göstermektedir. Tok tutan bir özellikte olması, diyetlerimizi hafifletici ve daha rahat bir diyet yaşamamız için oldukça önemlidir. Sadece tokluk değil, aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı etkisi nedeniyle yeşil çay önemini bir kez daha hissettiriyor.

Yeşil çayın faydaları arasında antioksidan özelliğini saymamak olmaz. Güçlü bir antioksidan özelliği bulunan yeşil çay sayesinde daha zinde ve daha enerjik bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca nefis kokusundan dolayı ferah bir ağız kokusuna da sahip olabileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu