Diyet

Soğan Kürü ile Zayıflama

Sağlık yönüyle çok miktarda faydalı olduğu bildirilen soğan suyunu günlük rutinde tüketerek istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Soğanın yoğun miktarda ağır bastığı, soğan suyu kürü ile kilo verme yöntemi, her bünyeye uygun olmadığından dolayı herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir kür değildir. Bedenimiz sağlığı açısından saçların zayıflayıp dökülmesinden akne gibi birçok cilt problemlerine faydalı olan kuru soğan kürü ile zayıflama işlemleri de mümkün olmaktadır. Sahip olduğu güçlü bir antioksidan içeriği ile vücuttaki yararı olmayan toksinlerin temizlenmesini sağlayan soğan suyu, bedenimizi arındırarak doğal ve sağlıklı yollarla zayıflamayı kolaylaştırır.

  • Vücudu inflamasyonlara karşı korur, enfeksiyon odaklarına etki ederek iyileşmeyi sağlar.
  • Saçların kökünü besleyerek hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Baştan sona doğal antibiyotik rolü üstlenen, halk arasında da öne çıkan ve uzmanlarca da önerilen bir kürdür.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürü nasıl hazırlanır sorusu merak edilen sorulardan biridir. Soğan kürü hazırlarken kullanacağımız soğanın çeşidi çok önemlidir. Beyaz, mor, kırmızı kabuklu soğan kullanmamaya dikkat etmeliyiz. Orta boyutlarda olan kahverengi soğanlar kür yapımında en uygun soğan türüdür. Beş tane soğanı kabuklarını soyup kuvvet uygulayarak parçalara ayırın. Üzerine 2.5 litre su ekleyerek kaynamaya bırakın. 10 dakika kaynadıktan sonra soğanları süzün ve suyunuzu içmeniz için soğumaya bırakın.

Soğan Kürü Zayıflamaya Nasıl Yardımcı Olur?

Tüketildiği an metabolizma hızında ani artışa neden olarak yağ depolarında yıkımı arttırır ve rahat bir kilo verme süreci için zemin hazırlar. Eş zamanlı kan glikoz seviyesinin de istenilen sınırlarda tutulmasını sağlayan bu kürde soğanın direkt yenesindense suyunun içilmesinin daha etkin olduğu bildiriliyor.

Soğan kürü vücudumuzda diüretik etkisi yapar. Sık idrara çıkma ile vücuttaki fazla suyun, toksinlerin ve ödemin atılmasını sağlar.

Soğan kürü kilo verme periyodunda, günlük taze tüketilmesi çok önemlidir. Günlük tüketilen kürün yanında su alımına da özen gösterilmesi gerekir. Aynı zamanda aç karnına, yemeklerden 20 dakika kadar önce tüketilmesi iştah kontrolünde çok etkilidir. Her 20 günlük kür uygulamasından sonra 20 gün dinlenme sağlanmalıdır. Önerilere uygun şekilde tüketilen kür, bir ayda 4 kiloya kadar kilo verilmesinde etkilidir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu