Rüya Tabirleri

Rüyada Düşmek Anlamı Nedir?

Rüya tüm insanların birçok nedenden dolayı uyurken gördükleri bilinçaltı hadiselerinden biridir. Hemen her gece herkes rüya görür. Bu rüyaların bir kısmı hatırlanırken, bir kısmı ise hatırlanmaz. Hatırlanan rüyaların yorumlanması ise oldukça önemlidir. Bu yorumlardan bir tanesi de rüyada düşmek ne anlama gelir sorusuna yapılmaktadır.

Bir kimse rüyasında çeşitli şekillerde ve çeşitli yerlerden düşebilmektedir. Bu nedenle her bir durum için farklı bir tabir yapılabilmektedir. Ancak genel olarak rüyada düşen kişilerin ferah bir yaşama kavuşacağına işaret edilmektedir. Hayatında bulunan sıkıntılardan rahatlığa geçeceğine delalet eder.

Rüyada Yüksekten Düşmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada farklı şekillerde düşme için anlamlar çıkartılabilmektedir. Rüyada yüksekten düşmek ama ölmemek gösterilecek çabanın sonunda iyiye kavuşulacağı anlamına gelir. Bunun yanında bir kişi rüyasında ıssız ve kötü bir yere düşüyor ise durumunun iyiden kötüye gideceğine işaret eder. Yeşil ve güzel bir yere düşmek ise rüya görenin hayatının güzelleşeceği anlamını taşır. Rüyada yüksekten düşmek ayrıca kurulan hayallere kavuşulacağına işaret eder. Fakat bu durumun hemen gerçekleşmesinden dolayı rüya sahibinin buna zor uyum sağlayacağına işaret edilir.

Bu tür durumlar karşısında rüya sahiplerine dikkatli ve kesin adımlar atılması önerilir. Çünkü yapılacak keskin ama güzel değişiklikler rüya sahibi için biraz sıkıntılı olabilmektedir. Rüya sahibinin hayatında atacağı adımlarda daha dikkatli olması ve alışmak için çalışması tavsiye edilmektedir.

rüyada düşmenin nedeni nedir

Sırt Üstü Düşmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada görülen düşme durumlarından bir tanesi de sırtı üstü düşmektir. Rüyada sırt üstü düşmek yakın birinden ihanet olarak değerlendirilmektedir. Bunun yanında yaşanan kararsızlık neticesinde güzel bir durumun ortadan kaybolacağı anlamına da gelmektedir.

Bazı tabir alimlerine göre ise gerçek dostu işaret ettiği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin dostları tarafından sevileceği ve rüya sahibini dinleyeceğine işarettir. Alimler tarafından rüya sahibinin dikkatli davranmasını ve özellikle dost olarak görülen kişilere dikkat etmesi gerektiği tavsiye edilir.

Farklı anlamları olmakla beraber düşmek rüya sahibi için hayırlı işlere delalet etmektedir. Ancak rüya sahibinin iyi olacak durumlar ve dostlar karşısında mutlaka dikkatli ve özenli olması tavsiye edilir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu