Perşembe , 30 Mart 2023
Cinsiyet Hesaplama
rus takvimi cinsiyet hesaplaması nasıl yapılır

Rus Takvimi 2023 Cinsiyet Hesaplama

Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi dünya genelinde bebek cinsiyeti hesaplama da kullanılan yöntemlerdendir. 2023 yılı rus takvimi ile cinsiyet tahmini yapılmakta ve buna göre de gebelik planlaması yapılabilmektedir. Ancak tıp bilimi açısından geçerliliğinin olmadığını da ifade etmek gerekir. Her ne kadar tıbbi olarak geçerliliği olmasa da anne ve baba adayları Rus Takvimi hesaplamasını önemsemektedirler.

Rus Takvimi Nedir?

Ana vatanı Rusya olması nedeniyle Rus takvimi olarak adlandırılan bu takvim bir cinsiyet hesaplama yöntemidir. Aşağıda detayına indiğimiz hesaplama yönteminde sizlerden birtakım veriler istenmektedir. Bu bilgiler ışığında bir çıkarımda bulunan takvim size kız ya da erkek çocuğunuz olacağını tahmin etmektedir. Tahmin oranının %100 olmadığını dolayısıyla kesinlik içermediğini ifade etmek gerekir. Hayal kırıklığı yaşamamak adına sadece eğlence amaçlı kullanılması tavsiye edilir.

Rus Takvimi Nasıl Kullanılır?
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminde sizlerden aşağıdaki 3 bilgi istenir:

  • Annenin gün ay yıl olarak doğum tarihi
  • Babanın gün ay yıl olarak doğum tarihi
  • Annenin gün ay yıl olarak son adet tarihi

Burada anne ve baba adaylarının dikkat etmesi gereken en önemli husus doğum tarihinin gerçek tarihleri yansıtması olacaktır. Kimlikte yazan ancak doğru olmayan tarihler takvimin tahmin işleyişini yanıltabilir.
rus takvimi cinsiyet hesaplaması

Rus Takvimi Hamilelik Hesaplama
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi bebeğin cinsiyetini kan yenilenme periyotlarına göre belirler. Bu takvime göre kadınların 3 yılda bir kanları tamamen yenilenirken erkeklerin 4 yılda bir yenilenir. Hamile kalınan dönemde ise hangisi baskın gelirse cinsiyet de onunla aynı olacaktır. Fakat bu yöntem yaşanan kan kayıplarını veya olağanüstü diğer durumları değerlendirmeye katamamaktadır. Dolayısıyla da tahminler %100 doğru gerçekleşememektedir. Ayrıca herkesin metabolizma hızının farklı olması da hücre yenilenmesi sürelerinin farklı olması anlamına gelecektir.

Her şeye rağmen ebeveynler bu yöntemi kullanarak eğlenceli zaman geçirebilir. Hamilelik öncesinde planlamalar yapabilir ve buna bağlı hayaller kurabilirler. Fakat bu hayallerin gerçeklik payının %50 olduğu hatırdan çıkarılmamalı ve diğer ihtimallere de hazırlıklı olunmalıdır.
Çin Takvimi İle Rus Takvimi Aynı Mı?
Rus ve Çin takvimleri özünde aynı mantıktan doğarken kullandıkları doneler itibariyle ayrılmaktadır. Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi anne ve babanın doğum tarihlerini gün ay yıl olarak isteyip buna ilave olarak son adet tarihini de yine gün ay yıl olarak talep eder. Çin takvimi ise sadece annenin yaşı ile bebeğin rahme düştüğü ayın tarihini ister. Rus ve Çin takvimlerinin ayrıştıkları en önemli nokta kullandıkları bilgilerden kaynaklanır.

Tahmin sonuçlarına göre bir kıyaslama yapacak olursak aralarında bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Her iki cinsiyet tahmini yöntemi bilimsel olarak ispatlanmamıştır. Bazı durumlarda bir takvim kız derken diğeri erkek diyebilir. Bu da takvimlerin %100 doğru olmadığının bir göstergesidir.
rus takvimi cinsiyet hesaplaması yap

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2023
Sizler de bebek bekliyorsanız ya da bebek sahibi olmak istiyorsanız sayfamızda yer alan Rus takvimi cinsiyet hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Sizden istenen doğum tarihlerine gerçek tarihleri girerek takvimin mantığına uygun bir hesaplama yapabilirsiniz. Bu takvim sadece ülkemizde değil dünyada da eğlence amaçlı yaygın bir şekilde kullanılıyor. Sonuçlarına aşırı derecede bel bağlamadan takvim hesaplaması yapabilir ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için paylaşabilirsiniz.

Rus Takvimi Doğru Sonuç Veriyor Mu?
Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminin algoritmasının bilimsel olarak ispatlanmış bir geçerliliği yoktur. Temelinde yatan mantık doğru olsa dahi anne ve baba çoğu zaman kendi doğum tarihlerini net olarak bilemedikleri için sonucun doğru çıkması mümkün olmayabilir. Matematiksel olarak doğru bir cinsiyet tahmini yapma olasılığı %50’dir. Bu takvimin de ciddi bir şekilde ayırt edilecek isabetli bir tahmin oranının olmadığını ifade edebiliriz.

Bazı ebeveynler hamilelik sürecinin hemen başında planlamalara başlamakta ve bebeğin odasını bile hazırlamaktadır. Hamileliğin 15. Haftasında cinsiyet öğrenildiği zaman ise hayal kırıklığı yaşanabiliyor. İşte böylesi bir durumla karşılaşmamak adına yapılması gereken ultrason ile cinsiyetin öğrenileceği vakti beklemektir.

Hakkında Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlginizi Çekebilir!

En Ucuz Türk Beğeni Nereden Satın Alınır?

Instagram beğeni satın al hizmeti sayesinde kolay ve hızlı şekilde Instagram’daki gönderilerinize beğeni alabilirsiniz. Özellikle …

97 Yorum

  1. Salam men pilanama isdiyrem qiz

  2. Salam cinde 83%oglan 17%qizdi
    Rusda qiz cxdi hansi duzgundu indi

  3. Salam men qiz isteyirem haziranda son adet halimdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir