Diyet

En İyi Diyet Hangisidir?

Herkesin Merak ettiği en önemli konulardan birisi de en iyi diyet hangisi olduğu konusudur. Söz gelimi bir arkadaşınız belli bir diyet programı uygulayarak kısa sürede kilo vermeye başladıysa ve aynı programı Sizin de uygulamanızı istiyorsa yapacağınız en büyük hata hiçbir tetkik ve tahlil yapmadan ve doktora danışmadan hemen bu diyetin cazibesine kapılarak diyet yapmaya girişmenizdir.

Diyet programlarına başlamadan önce bir restoran da menü seçer gibi diyet programı seçemezsiniz. Bir diyet bir insana kilo verdirir diyen başka bir insana hiç bir kilo verdirmeyebilir. Bu durum psikolojik travmalara özgüven kayıplarına neden olabilir. Durumu daha da kötüleştirebilir. Bazı insanların insülin direnci son derece yüksektir ve bu insanlar her ne yaparlarsa yapsınlar kilo vermekte zorluk çekerler. Başka bir ifadeyle bu insanlar başka insanların uyguladıkları egzersizleri ve programları uyguladıkları halde diğer insanlara göre çok az kilo verirler. 20 kilo vermek için gösterdikleri Azimli çaba sonucunda Bir de bakarsınız ki 2 kilo vermiştir İşte bu olumsuzlukların nedeni büyük ihtimalle İnsülin direnci leptin hormonu direnci olabilir.

kilo verdiren diyet

İnsülin direnci nasıl anlaşılır
Bütün çabalarınıza rağmen ve en zor diyet programlarını uygulamanıza rağmen hiç kilo veremiyorsanız sizde İnsülin direnci var demektir. Fakat bunu kesinleştirmenin yolu tam teşekküllü bir hastanede Uzman doktora görünmek ve gerekli tetkikleri yaptırmaktır. uzman doktorunuz size insülin direncini kırmak için gerekli ilaçları verecektir İnsülin direncinin kırıldıktan sonra çok rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz. Moral seviyeniz artar, kendinizle barışık olmaya başlarsınız. Sağlığınızda ciddi düzelmeler olur. Belki de daha önce aldığınız ilaçları bile doktor kontrolünde almayabilirsiniz. Bu kararı doktor verecektir. Ama hayatınızda çok olumlu gelişmelerin olacağı kesindir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu