Diyet

Diyette Dondurma Yenir mi?

Diyet yapanlar sevdiği pek çok şeyden feragat etse de diyetteyken dondurma yemek mümkündür.

Dondurmanın Kalorisi Yüksek midir?
Diyet yapan kişiler için tüm tatlılar ve şekerli besinler yasaktır. Dondurma da tatlı bir besin olduğundan yasak olduğu düşünülür. Ancak diğer yandan uzmanlar dondurmanın ne kadar sağlıklı olduğunu belirterek haftada 3 gün yenmesini öneriyor. Özellikle sıcak yaz aylarında serinletmesi ile herkes tarafından seviliyor.

Dondurma tatlıların en masumudur ve en düşük kaloriye sahiptir. Eğer diyetinizi tatlı için bozacaksanız bu tatlı mutlaka dondurma olmalıdır. 1 top sade dondurma 40 kaloridir. En yüksek kalori çikolatalı ve kremalı dondurmalardır ve 80-90 kaloridir. Bu nedenle kalorisi az olan dondurmaları tercih etmek gerekir. Mümkünse sade ya da meyveli dondurmalar yenmelidir. Diğer yandan dondurmada kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum, demir, A,E, B2 gibi vitaminler de bulunur.

Dondurmanın çok sağlıklı bir besin olması ve kalorisinin düşük olması sayesinde her zaman tüketilmesi önerilir. Diyette dondurma yenir mi sorusunun cevabı da pekala evettir. Hatta dondurma yiyerek zayıflamak mümkündür. Bolca dondurma yenilen diyet listeleri bile mevcuttur. Dondurmanın kalorisi oldukça düşükken, bir külahın kalorisi biraz yüksektir. Dondurma külahı 25 kaloridir. Yani külahta 2 top dondurma 100 kalori olacaktır. bu nedenle dondurmayı külahsız yemek daha avantajlıdır.

diyette dondurma yemek

Diyette İken Dondurma Nasıl Tüketilmelidir?
Diyet yaparken tüketilmeyen besinler listesi her ne kadar kabarık olsa da buna gerek yoktur. Öğünlerinizi, tüketim miktarınızı ve aldığınız kaloriyi hesaplayarak diyetteyken de istediğiniz her şeyi yemeniz mümkündür. Doğru şekilde tüketilen dondurma zayıflamanızı bile sağlayacaktır.

Dondurma çok açken ya da çok tokken tüketilmemelidir. Bu şekilde sağlığa zararlı hale gelebilir. Açken yenen dondurma vücudun dengesini bozduğu için açlık hissi oluşturabilir. Tokken yenen dondurma ise yağa dönüşerek depolanır. Dolayısıyla dondurma yemekten birkaç saat sonra yenmelidir. Dondurma bir ara öğün yerine geçeceği için sonraki ara öğünü iptal etmek gerekir.

Dondurma yedikten sonra 1 bardak ılık su içmek bademcik şişmesi gibi risklerden korur. Ayrıca yağ yakımını da hızlandırır. Bu kurallara uyarak dondurma yemenin hiç bir sakıncası yoktur. Diyette dondurma yemek bu şekilde kilo aldırmaz.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu