Diyet

Diyet ve Egzersizle Zayıflama

Diyet yapmak formumuzu korumak için ve eğer varsa fazla kiloları vermek için uyguladığımız bir programdır. Doktor kontrolünde seçtiğimiz diyetler bizleri başarıya götürür. Diyetlerin asıl esprisi aldığımız kalori miktarını azaltmak ve harcadığımız kalorileri mümkün olduğunca daha fazla harcamak için egzersiz programları uygulamaktır. Bol bol egzersiz yaptıkça daha fazla enerji harcarız. Diyet programı ile belli bir kalori değerini aşmadığımız için vücut açık kalan enerji ihtiyacını mecburen depolardan karşılamaya başlar. İşte bu noktada kilo verme süreci başlar. Diyet yaparken aynı zamanda egzersiz yapmamız vücudumuzun sağlıklı bir şekilde kilo vermesi için gereklidir.

Diyet yaparken egzersiz yapmamak
Eğer Doktorunuz bize belli bir diyet programı önermişse ve bizler Bu diyet programını harfiyen uyguluyorsak fakat hiç egzersiz yapmıyorsak harcayacağımız enerjiyi artırmak için çaba göstermiyorsak kilo veremeyebiliriz. Bu durumda daha sıkı diyet yapmamız ve besinleri kısmamız gerekecektir. Egzersiz olmadan uygulanan diyette kilo verme süreci yavaşlar. Diyet programlarını egzersizlerle desteklemek hızlı ve sağlıklı kilo vermek açısından önemlidir. Hızlı kilo vermek tek başına yararlı değildir. Hızlı Kilo verirken sağlığı da korumak gerekir. Bu nedenle diyet programları ile birlikte yaşımıza cinsiyetimize kilomuza kas yapımıza yağ oranımıza göre egzersiz programları da uygulamamız gerekiyor.

diyet ve spor

Bol egzersiz yapmak ve diyet yapmamak
Birçok insan bu hataya da düşmektedir. Egzersiz yapıyorum ama her istediğimi de yiyorum diyen insanlar kolay kilo veremez. Neticede bu insanlar aldıkları besinleri veya kalori harcayabilecek kadar egzersiz yapıyorlar a herhangi bir sorun yoktur. Ama yapılan egzersizler ve harcanan enerji, tüketilen besinlerle alınan enerjiden daha düşük ise işte o zaman sorun var demektir ve kişi azar azar kilo

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu